Szukaj

Drugi Koncert Muzyczny Absolwentów Przedszkola z Nowin

Dyrekcja i pedagodzy Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach, 5 kwietnia zorganizowali „Drugi Koncert Muzyczny Absolwentów”. Koordynatorką koncertu była Edyta Kasprzycka. W Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach, gościliśmy absolwentów Przedszkola: Alicję Bzymek (wokal), Zuzannę Możdżeń (skrzypce), Maksymiliana Możdżenia (trąbka), Annę Kasperek (klarnet ,instrument klawiszowy), Alicję Gwizd (skrzypce), Franciszka Kanię (puzon, gitara elektroakustyczna), Antoniego Piotrowicza (instrument klawiszowy) wraz z mamą Kamilą Piotrowicz (gitara klasyczna ) i tatą Piotrem Piotrowiczem (akordeon).

Artyści zaprezentowali utwory klasyczne, muzykę lubianą przez najmłodszych oraz najpiękniejsze linie melodyczne z bajek. Piękne dźwięki wydobywające się z instrumentów były
dla przedszkolaków czymś niezwykłym i zachwycającym, a grana i śpiewana na żywo muzyka rozbudziła w nich wrażliwość i niecodzienne przeżycia artystyczne.

3-letnie dzieci z grupy Kotki zaśpiewały piosenkę pt.:,, Zielona wiosna” przy akompaniamencie Małgorzaty Szymoniak (instrument klawiszowy) i Anny Kasperek ( klarnet).

Kwiecień jest miesiącem Świadomości Autyzmu. Na znak solidarności z dziećmi ze spektrum autyzmu, wszystkie przedszkolaki oraz artyści unieśli do góry balony w kolorze niebieskim, który to jest symbolem autyzmu. Przedszkolaki serdecznie pozdrawiają Niepubliczne Przedszkole specjalne dla dzieci z autyzmem „Słowicza Ferajna”.

Wszystkie przedszkolaki z koncertu wyszły z przekonaniem, że dzięki ciężkiej i systematycznej pracy, przy wsparciu rodziców można osiągnąć sukces i błyszczeć na wielkiej scenie, czego wszystkim wykonawcom koncertu gorąco i szczerze życzymy.

Za scenariusz, reżyserię i prowadzenie koncertu odpowiadała Edyta Kasprzycka. Konsultację muzyczną przeprowadziła Małgorzata Szymoniak, montaż filmu promocyjnego wykonała Edyta Pawłowska, a scenografię przygotowała Izabela Petelicka.

 

Edyta Kasprzycka

 

Fot. Magdalena Świąder, GOK „Perła” Nowiny

 

 

Poprzednie Zaproszenie – Spotkanie informacyjne czyste powietrze

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących