Szukaj

Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że już niebawem Gminny Ośrodek Kultury Perła w Nowinach rozpocznie realizację projektu „Dobre Nowiny – post – covid’owa inicjatywa kulturalna”, na który, jako jeden z zaledwie 50 instytucji kulturalnych z całego kraju, otrzymał dofinansowanie z programu Dom Kultury +, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Celem programu jest zwiększenie zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnych poprzez odkrywanie i wspieranie oddolnych inicjatyw kulturotwórczych, realizowanych przez mieszkańców gmin miejskich, miejsko-wiejskich i wiejskich. W ramach realizacji projektu przeprowadzimy diagnozę społeczną, dzięki czemu wyłonimy kilka inicjatyw kulturalnych, na których realizację otrzymamy dofinansowanie w kolejnym etapie programu.

Otrzymanie dofinansowania z Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne z Narodowego Centrum Kultury to dla nas wielki sukces , wyróżnienie i ogromna szansa, dlatego tym bardziej cieszymy się, że spośród ponad 230 złożonych wniosków, nasz jako jeden z trzech w województwie świętokrzyskim,  otrzymał taki grant. W sumie na realizację I i II etapu projektu GOK Perła w Nowinach otrzyma dofinansowanie z NCK w kwocie 30 tysięcy zł.

O wszelkich informacjach oraz postępach w realizacji projektu z przyjemnością będziemy informować Państwa na bieżąco. Działamy wspólnie!

Poprzednie “Mogłam się po raz pierwszy przytulić do taty”

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących