Szukaj

Na terenie powiatu kieleckiego we wszystkich gminach powiatu zainstalowano czujniki jakości powietrza. Jeden z czujników został zlokalizowany w gminie Nowiny. Po konsultacji z Urzędem Gminy w Nowinach zdecydowano, że zostanie on zainstalowany w miejscowości Sitkówka, gdzie mieszkańcy na co dzień borykają się z zanieczyszczeniem powietrza.

– Świadomość jakim oddychamy powietrzem uzmysłowi wielu mieszkańcom, że najwyższa pora aby w różnoraki sposób poprawiać stan jakości powietrza. Bez informacji, którą dostarczają sensory pomiaru powietrza mówiące o podstawowych danych (PM2,5 i PM10) nie można podejmować jakichkolwiek działań w kierunku redukcji niskiej emisji. – czytamy na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, gdzie można śledzić na bieżąco odczyty czujników jakości powietrza: Jakość powietrza w powiecie | Starostwo Powiatowe w Kielcach (kielce.pl)

Zainstalowane czujniki pozwolą poprzez wiedzę o stanie powietrza na podejmowanie działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w gminach powiatu kieleckiego.

Poprzednie Koncert Marty Carillon – 23 kwietnia 2022

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących