Szukaj

Pragniemy przypomnieć, że wszyscy mieszkańcy Gminy Nowiny mogą korzystać z bezpłatnych szczepień w ramach Programu Polityki Zdrowotnej na lata 2021 – 2025 finansowanego ze środków Gminy Nowiny.

Gmina finansuje trzy programy szczepień:

  1. Szczepienia przeciw grypie – skierowane do mieszkańców powyżej 65 roku życia. Dzięki szczepieniu znacząco maleje ryzyko zachorowania na grypę i ryzyko ciężkiego przebiegu choroby i ewentualnych powikłań. Niesprzyjająca aura, niskie temperatury i duża wilgotność, to w okresie jesienno – zimowym oraz wczesno wiosennym częsty przyczynek do zwiększonej podatności na infekcje wirusowe. Od września 2022r do lutego 2023 w Polsce zachorowało na grypę ponad 4mln osób. Nie lekceważmy grypy, to choroba która może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu, a nie leczona prowadzi do niebezpiecznych powikłań.

 

  1. Szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym dzieci – meningokokom i ospie. Skierowane do dzieci w wieku od 2 do 11 miesiąca życia(szczepionki przeciw menigokokom typu B), od 12 do 23 miesiąca życia i dla młodzieży w wieku 13-14 lat (szczepionki przeciw meningokokom typu C) oraz dla dzieci w wieku od 12 miesiąca życia do 3 roku życia (szczepionka przeciw ospie). Drodzy Rodzicie – pamiętajcie, że choroba meningokokowa i ospa, to poważne i ciężkie schorzenia. Szczepienia przeciwko meningokokom i ospie to najskuteczniejszy sposób na nabycie odporności i zmniejszenie ryzyka ciężkiego przebiegu choroby.

 

  1. Szczepienia przeciw HPV – skierowane do dziewczynek w wieku 13 lat. Szczepionka jest najlepszą metodą profilaktyki przeciw zakażeniu wirusem brodawczaka. Codziennie kilka kobiet w Polsce umiera na nowotwór szyjki macicy, szczepienia zmniejsza ryzyko zachorowania niemal o 90%.

Wszystkie powyższe szczepienia są dostępne dla tych z Państwa, którzy mieszkają na terenie Gminy Nowiny. Zadbajmy o swoje zdrowie i skorzystajmy z oferty bezpłatnych szczepień. Rejestracja na szczepienia odbywa się w Przychodni Nowiny w dniach poniedziałek – piątek: osobiście w godz. 7.00 – 18.00 lub telefonicznie pod nr tel. 41-347-56-00 oraz 516-064-670
w godz. 7.10 –  18.00.

Programy realizujemy do 15 grudnia 2023 roku.

 

Nowiny Nowiny Nowiny

 

Poprzednie Trzuskawica Cup

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących