Szukaj

Wniosek Gminy Nowiny, złożony w ramach konkursu „Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, uzyskał akceptację i dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek w ramach tego programu złożony został w porozumieniu z Koroną Kielce, której juniorzy są uczniami naszego Liceum Ogólnokształcącym im. Włodzimierza Lubańskiego. Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcącej rozwijać swoje umiejętności sportowe.

Nasz wniosek obejmuje budowę, w miejscu dawnego “Orlika”, pełnowymiarowego boiska ze sztuczną trawą i oświetleniem oraz budowę boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, umiejscowionego na tyłach budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, za łączną kwotę 6,936 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 4,855 mln zł.

– Jestem bardzo zadowolony z uzyskanego dofinansowania. Pozwoli ono zrobić kolejny milowy krok w rozwoju kompleksu sportowego w Nowinach. Dzięki tej inwestycji staniemy się największym w województwie ośrodkiem piłkarskim. Dla gminy to doskonała wiadomość. Już dziś na naszych obiektach trenuje ponad trzysta dzieci i młodzieży zrzeszonej w klubach GKS Nowiny, NAF Nowiny i blisko dwustu uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Przy tej okazji chciałbym bardzo podziękować moim pracownikom za przygotowanie wniosku, dziękuję również Panu Łukaszowi Jabłońskiemu prezesowi Korony Kielce za współpracę. Dziękuję wiceminister sportu Pani Annie Krupce za przychylność w rozpatrywaniu naszego wniosku i Panu senatorowi Krzysztofowi Słoniowi za wsparcie – powiedział wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

           Rozstrzygamy „Program rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”

 

 

Poprzednie Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących