Szukaj

Przez cały lipiec w świetlicy w Woli Murowanej trwały zajęcia dla dzieci. Nie były to jednak zwykłe zajęcia z angielskiego. „Angielskie bajanie – klasyka baśni multisensorycznie” to autorski projekt Edyty Pawłowskiej i Ewy Wodzickiej-Dondziłło. Autorki stworzyły wspólnie Ogólnopolski Program Edukacyjny AB: klasyka baśni multisensorycznie, który wykorzystały podczas zajęć w naszej świetlicy.

Program ten przeniósł nasze dzieci w świat najpiękniejszych klasycznych baśni, które czytane były w języku angielskim. Baśnie wplecione były w tok zajęć w taki sposób, by aktywizować dzieci zarówno językowo, jak i we wszystkich innych obszarach rozwoju. Było to możliwe dzięki wykorzystaniu podejścia multisensorycznego w nauczaniu języków. Podczas pracy z baśniami dzieci miały okazję aktywizować wszystkie zmysły, rozwijać się we wszystkich obszarach, a także utrwalać angielskie słownictwo.

– Dzieci angażując w działaniu wszystkie zmysły zdecydowanie lepiej zapamiętują to, czego się uczą. Efektywność takich zajęć jest wyższa, niż zajęć prowadzonych metodami transmisyjnymi, w których dziecko jest wyłącznie biernym odbiorcą podawanych mu treści. Aktywności proponowane w ramach projektu korzystnie wpłyną na wszechstronny rozwój dziecka, a zdobyte podczas zajęć kompetencje zostaną wykorzystane przez dziecko samoistnie, co wpłynie pozytywnie na jego całościowy rozwój, jak również na przyswajanie języka – podsumowuje Edyta Pawłowska, która wolontaryjnie poprowadziła zajęcia w naszej świetlicy. W każdych zajęciach wzięło udział 20 dzieci w wieku od 3 do 11 lat.

Podczas lipcowych warsztatów udało się zrealizować zajęcia z bajkami: Trzy małe świnki, Jaś i Małgosia, Złotowłosa i trzy misie, Jaś i fasola (z działu LATO). 

Dzieci dzięki zajęciom oswajają i osłuchują się z językiem angielskim, poznają najpopularniejsze bajki i baśnie świata, równomiernie aktywizują swoje zmysły, co korzystnie wpływa na ich całościowy rozwój, eksperymentują, szukają różnych rozwiązań stawianych im problemów – podsumowują autorki projektu.

Materiały na zajęcia zakupiono w ramach środków z funduszu sołeckiego sołectwa Wola Murowana.

Kamila Piotrowicz

Poprzednie WNIOSKI O DODATEK WĘGLOWY

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących