Szukaj
Szanowni Państwo,
Jako pedagodzy i dyrektorzy szkół wyrażamy sprzeciw wobec postaw anonimowych postaci, negujących pracę i zaangażowanie dzieci, młodzieży, rodziców, opiekunów – Wolontariuszy skupionych w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Nowinach (LCW).
Otaczamy troską i wsparciem zarówno młodych ludzi, którzy stawiają pierwsze kroki w budowaniu relacji społecznych i bezinteresownej pomocy jak i wspierających ich dorosłych opiekunów.
Nadmieniamy, iż praca w LCW jest dobrowolna, apolityczna, pełna empatii, bezinteresowna, kształtująca postawy obywatelskie uczniów naszych szkół. Każdy może zostać wolontariuszem i w ten sposób dać ujście swoim pomysłom, uspokoić frustracje, spożytkować nadmiar energii – tworzyć dobro i zmieniać świat wokół nas na lepszy.
Zwracamy szczególną uwagę na wymiar edukacyjny i rozwojowy wolontariatu. Młodzi ludzie powinni mieć odpowiednie warunki do rozwoju intelektualnego i emocjonalnego zarówno w szkole jak i na zajęciach wykraczających ponad podstawę programową. Wolontariat jest takim obszarem. Żadne przejawy hejtu nie służą rozwojowi, wręcz zaburzają motywację i idee uczniów. Prosimy zatem o uważność i powściągliwość w tym zakresie.
Z okazji pierwszego roku działalności Lokalnego Centrum Wolontariatu, gratulujemy uczniom pasji i zaangażowania. Życzymy satysfakcji i sukcesów w pracy na rzecz lokalnych społeczności.
 
Apel podpisali:
Kornela Bem – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach
Anna Łukasiewicz – Dyrektor Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali
Elżbieta Rachwał – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach
Urszula Wierzbicka – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach
Justyna Skrzypczyk – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Nowinach
No photo description available.
 
Poprzednie Awaria sieci telefonicznej

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących