Szukaj

 Moc atrakcji czeka na wszystkich, bez względu na wiek, w nadchodzący weekend w gminie Nowiny.

W najbliższą sobotę 29 maja Klub Modelarstwa Sportowego oraz gmina Nowiny zapraszają na lotnisko Klubu Modelarstwa Sportowego w Kowali na IV Piknik Modelarski.

Piknik rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 17.00. – W programie m.in. prezentacje na ziemi i w powietrzu najpiękniejszych modeli latających w Polsce, w tym szybowców, myśliwców, odrzutowców i samolotów akrobacyjnych – mówi przedstawiciel Klubu Piotr Gołacki. – Będzie można zobaczyć m.in. makiety klasy gigant: samolot PZL P.11c z benzynowym silnikiem gwiazdowym, samolot General Dynamics F-16C z silnikiem odrzutowym, samolot Piper CUB o rozpiętości skrzydeł  aż 4,5 m, samolot PZL 23 Karaś, a także makiety szybowców Orlik i Komar czy samoloty odrzutowe MiG-29 – wylicza Piotr Gołacki.

 

W trakcie IV Pikniku Modelarskiego odbędą się również zawody modeli szybowców o Puchar Wójta Gminy. Zawodnicy zaprezentują w nich modele zbudowane w trakcie warsztatów modelarskich organizowanych przez Klub Modelarstwa Sportowego oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Natomiast w niedzielę od godziny 13.00 na stadionie w Nowinach trwać będzie Bieg dla Europy – happening biegowy organizowany wspólnie z europarlamentarzystą Adamem Jarubasem. Wszyscy chętni wystartują na trzech dystansach: 100, 400 i 1600 m w zależności od wieku. Po zakończeniu biegów organizatorzy zapraszają na fetę z okazji dnia dziecka – będą dmuchańce, animatorzy, podchody, konkursy i zagadki. Wspólnie spędzony czas muzycznie umilą podopieczni Studio Piosenki Miniaturka oraz Orkiestra Dęta z Nowin. Podczas wydarzenia będzie można zapisać się na szczepienie szczepionką firmy Pfizer w punkcie szczepień w Nowinach w nadchodzącym tygodniu, a także otrzymać bezpłatnie pakiet maseczek.

Poprzednie IV Piknik Modelarski

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących