Szukaj

Gratulujemy biegaczom! 301 osób z całej Polski startowało w 9. Biegu Ulicznym o Nowińskie Kominy, który w sobotę, 25 maja, odbył się w Nowinach. Były to jednocześnie Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w biegu na 5 kilometrów.

Wygrał Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz – uzyskując czas 15.10,67. Drugie miejsce zajął Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik , a trzecie Łukasz Woźniak z Woźniak Running Team. Wśród kobiet najlepsza była Dominika Łukasiewicz z Nadiru Jędrzejów przed Wiolettą Kierczyńską z Czarnecki Run Team, na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Szmigiel z Nadiru.

Podczas wydarzenia miło było nam gościć w Nowinach Posłów na Sejm RP: Annę Krupkę i Rafała Kasprzyka. W zawodach lokalny samorząd reprezentował Radny Rady Gminy Nowiny Karol Kasprowicz, który ukończył Bieg. Bardzo dobre czasy w Biegu zanotowali mieszkańcy naszej gminy: