Szukaj

Drogie Mieszkanki, Drodzy Mieszkańcy,

przyjmijcie proszę moje zaproszenie do wspólnego świętowania miłego jubileuszu 50-lecia Gminy Nowiny. Zapraszam na plac festynowy w Nowinach przy ul. Perłowej 1 już 1-3 września. Wspólnie pożegnamy wakacje i spotkamy się z okazji jubileuszu 50-lecia naszej gminy.

1 września, w piątek, rozpoczniemy świętowanie w wielu smakach razem ze Zlotem Foodtrucków, który będzie z nami przez cały weekend. Spróbujemy kuchni z różnych stron świata. Tego samego dnia wieczorem odbędzie dyskoteka prowadzona przez DJ.

 

2 września w sobotę, od godz. 15:00 zapraszamy na plac festynowy, gdzie odbywać się będą prezentacje artystów. Wystąpią m.in.: Orkiestra Dęta Nowiny, Zespół ludowy „Bolechowiczanie”, KGW Zespół obrzędowy „Kowalanki”, KGW „Szewczanki”, Chór „Nowina” oraz solistki ze Studia Piosenki „Miniaturka”, działającego w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach. Wręczymy nagrody i zaprosimy na wernisaż fotografii Konkursu „Nowiny-Portret Gminy 2023”. Zagra zespół The Rockers, wykonujący covery rockowych klasyków, a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny!

 

3 września w niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców gminy, rolników, strażaków w Kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach

 

Zapraszam,

Sebastian Nowaczkiewicz

wójt gminy Nowiny

Poprzednie Zapraszamy na seans kina letniego na skwerze w Nowinach 25 sierpnia w piątek o godz. 20:00.

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących