Szukaj

Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym znów odbywają się w Nowinach. W dniach 19-20 maja w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach gościliśmy niemal 150 zawodników z całego województwa świętokrzyskiego. W zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny wyłonione w poszczególnych kategoriach wiekowych na etapie powiatowym.

Czekało na nich niełatwe zadanie – najpierw test z wiedzy teoretycznej o ruchu drogowym, a potem prawdziwy rowerowy tor przeszkód. Sprawdzane były też umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Rywalizacja była zacięta aż do ostatniej chwili.

Po dwudniowych zmaganiach wyłoniono najlepsze drużyny szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego w dwóch grupach wiekowych.

W grupie I zwyciężyli:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu (pow. opatowski),

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie (pow. włoszczowski),

II miejsce – Zespołu Placówek Oświatowych Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli. (pow. konecki).

W grupie II zwyciężyli:

I miejsce – Zespół Placówek Oświatowych nr 1 we Włoszczowie (pow. włoszczowski)

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Sadowiu (pow. opatowski),

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Armii Krajowej Ziemi Kieleckiej w Sukowie (pow. kielecki).

Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy przy współpracy z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Edukacji i Nauki, Ministerstwem Infrastruktury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego. Partnerem wydarzenia była gmina Nowiny.

Poprzednie Uczniowie AWANSU z wizytą w Nowinach

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących