Szukaj

Przez cały rok angażują się w niezliczone akcje dobroczynne, wydarzenia kulturalne i społeczne. Przepracowali 2050 godzin. 24 kwietnia mieli swoje święto – Wolontariuszki i Wolontariusze, Mentorki i Mentorzy Lokalnego Centrum Wolontariatu uczestniczyli w 2. Gali Wolontariatu w Nowinach.

 

 – Wolontariat uczy wrażliwości na potrzeby tych jego członków, którzy z jakiegoś powodu potrzebują pomocy, wsparcia czy należy im się wyjątkowa uważność. Wolontariat to doskonałe pole, na którym tych wszystkich zachowań zmierzających do uwrażliwienia społeczeństwa można uczyć oraz je doskonalić. Dobrze, że jesteście! Dziękuję za Waszą aktywność i zaangażowanie w wydarzeniach organizowanych na terenie naszej gminy. Moja żona i córka są aktywnymi wolontariuszkami, na mnie też możecie liczyć – mówił Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Galę zorganizowaną w Hotelu „Magnolia” w Zgórsku otworzyli i prowadzili: Kamila Piotrowicz, kierująca LCW i edukator Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu.

Część artystyczną zainaugurowała uczennica Maria Raboszabka z Ukrainy, która od roku mieszka w Woli Murowanej. Maria zaprezentowała utwór instrumentalny na pianinie „Po słonecznej stronie życia”. Następnie Kamila Piotrowicz przedstawiła imponującą roczną działalność Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach. Było o „Sprzątaniu świata” i „Zwierzakowym Dniu Dziecka”, „Angielskim bajaniu”, „Telegraf Trail”, „Marszu na Szewce”, „Odwiedzinach w Klubie Seniora”, „Zakładaniu ogrodu społecznego i wielu innych pożytecznych akcjach społecznych.

Podsumowania aktywności wolontariuszek i wolontariuszy przeplatały piękne występy artystyczne solistek Studia „Miniaturka” prowadzonego przez Sylwię Gajek w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach. Z utworem „Nie mamy nic” wystąpiła Lilianna Grudzień, „Życie jest piękne” zaśpiewała Wiktoria Basiak. Na oryginalnej bandurze utwór Rolfa Lovlanda „Song from a secret garden” zagrała Olga Raboszapka.

Elektryzującymi momentami były wyróżnienia za szczególną aktywność. Prowadzący skupili swoją uwagę na laureatach, podkreślając ich szczególne cechy charakteru. Główni bohaterowie i bohaterki wieczoru mogli przez to poczuć się naprawdę wyjątkowo. Zapowiedzi z fanfarami wybrzmiały godnie i elegancko jak przystało na format Gali.

 

Tytuły Kompan LCW Nowiny trafiły do:

Zespołu Szkół Integracyjnych w Kowali

Michała Ziernika

Edyty Pawłowskiej

 

Szanse Wolontariatu otrzymali:

Nikola Dziedzic

Małgorzata Fronk

Klaudia Kołek

Julia Kopolovets

Julia Nieśpielak

 

Perły Wolontariatu 2022

Nina Sadowska

Iga Wierzbicka

Aleksandra Kobryn

 

W imieniu laureatek wystąpiła Nina Sadowska, która dziękowała za statuetkę i docenienie, ale też pięknie i skromnie podkreśliła, że najbardziej ją cieszy fakt, że Wolontariuszy w Nowinach jest coraz więcej i jest to coraz silniejsza, świadoma i dojrzała mentalnie społeczność.

Zabawnym momentem Gali był występ iluzjonisty Jakuba „Złotego” Jamy, który czarował nas iluzją kart do gry, węzłami liny i zapraszał publiczność do wspólnej zabawy.

Galę zakończył występ kwartetu w składzie: Antonina Gorzelak, Kinga Pawińska, Wojciech Lisowicz i Piotr Gorzelak. Artyści zaprezentowali: „Człowieczy los”, „Znów wędrujemy”, „Nic dwa razy się nie zdarza”, „Umiemy żyć obok siebie”.

 – Wiele emocji i wzruszeń przyniósł mi dzisiejszy uroczysty wieczór z Wolontariuszami i Gośćmi. Dziękuję za obecność i każde tak ważne dla nas wsparcie. Wolontariusze, dajecie nam ogromną energię i niesiecie zmianę społeczną. Jesteście zmianą! – mówiła wzruszona Kamila Piotrowicz.

O nagłośnienie i opiekę akustyczną zadbał Piotr Piotrowicz, radny Rady gminy Nowiny.

Część nieoficjalną gali Wolontariusze rozpoczęli tak jak lubią najbardziej czyli integracyjnym tańcem „Belgijką”.

Dziękujemy za kolejny rok pobudzania do zaradności, do podejmowania inicjatyw dobroczynnych, za doskonalenie umiejętności sprawnej organizacji wydarzeń. Dziękujemy za zachęcanie do wprowadzania zmian we własnym, najbliższym otoczeniu.

 

Karolina Kępczyk

Poprzednie Lidia Jędrocha Osobowością Roku

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących