Szukaj

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w Gminie Nowiny na lata 2021-2025:

Program skierowany jest do zamieszkałych i zameldowanych na terenie Gminy Nowiny 13-latków (dziewcząt i chłopców), urodzonych w latach 2008-2012, oraz ich rodziców. W ramach akcji edukacyjnej planuje się w okresie realizacji objąć programem wszystkich mieszkańców Gminy urodzonych w latach 2008-2012 (łącznie ok. 435 osób) oraz ok. 400 osób, będących rodzicami nastoletnich beneficjentów programu. W ramach akcji szczepień ambulatoryjnych planuje się corocznie objąć programem ok. 40% populacji docelowej dziewcząt 13-letnich tj. ok. 80 nastolatek urodzonych w latach 2008-2012.

Program obejmie koszt zakupu szczepionki, zaszczepienie poprzedzone kwalifikacją do programu, badaniem lekarskim kwalifikującym do szczepienia, udzieleniem przez lekarza kluczowych informacji na temat szczepienia (m.in. zakres działania szczepionki oraz jej bezpieczeństwo) oraz uzyskaniem świadomej zgody rodziców/opiekunów prawnych pacjenta. Szczepienie będzie realizowane w schemacie 2 dawkowym.

W ramach programu zostanie przeprowadzona również akcja informacyjna w postaci plakatów, ulotek oraz edukacja zdrowotna. Przeprowadzone zostaną wykłady dla nastolatków w szkołach na terenie Gminy Nowiny. Natomiast wykład on-line dla rodziców zostanie udostępniony na stronie internetowej Gminy oraz na stronie realizatora programu, obejmujący zagadnienia związane z zakażeniem wirusem HPV.

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego – pobierz

 

 

Wykonaj pre-test dotyczący HPV

https://docs.google.com/forms/d/1_5NpsVcyc7jfkcSgBoA9156ZCBqYZ9h6BIT3E7LlKI4/viewform?edit_requested=true

 

Wykonaj post-test

https://docs.google.com/forms/d/19cQYXzwt8_sG6I8sPAHk_bE8Fmv4a2QIfzM8uBJn-o0/viewform?edit_requested=true

 

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących