Szukaj

Stowarzyszenie Siła Woli dołączyło do eko-akcji: ODKRĘĆ marnowanie – NAKRĘĆ pomaganie organizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu. Akcja zachęca do działania mającego na celu budowanie postawy ekologicznej i miłosierdzia.

– Codziennie każdy z nas korzysta z wielu butelek czy kartonów. Zamykane są one plastikowymi nakrętkami, które łatwo poddać recyklingowi. W skali nawet tylko naszej gminy są ich tysiące – mówi Kamila Piotrowicz, prezeska stowarzyszenia Siła Woli.  -Zachęcamy do wyrobienia nawyku ich zbierania. Dzięki każdej odłożonej nakrętce na świecie będzie kilka cm3 mniej odpadów. Zebrane tworzywo zostanie sprzedane do ponownego użycia, a z uzyskanych pieniędzy wsparcie otrzyma Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Fundusze przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego sprzętu medycznego – wyjaśnia.

Dlaczego to takie ważne?

Za 80 kg nakrętek można kupić stolik do łóżka chorego, za 400 kg – materac przeciwodleżynowy, za 2,5 tony – elektryczne łóżko rehabilitacyjne. Każda nakrętka to konkretna pomoc. Wrzucając nakrętki do przeznaczonego na nie pojemnika nie tylko pomagamy, ale i chronimy środowisko.

Nakrętki można składać do specjalnego metalowego pojemnika w kształcie liścia zlokalizowanego przy placu zabaw w Woli Murowanej.

Zakup pojemnika został dofinansowany przez Fundacja Lafarge Wspólnie

Poprzednie Stypendia dla dzieci byłych pracowników PGR

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących