Szukaj

Panie Wójcie, już 10 marca w gminie Nowiny odbędzie się Forum Biznesu i Przedsiębiorczości. Skąd pomysł na organizację takiego wydarzenia?

Takie spotkania z przedsiębiorcami w gminie Nowiny staraliśmy się organizować cyklicznie w okresie przedpandemicznym. W ostatnich miesiącach na szczęście wszystko zaczęło powoli wracać do normy i znów możemy się spotykać, dlatego postanowiliśmy zorganizować wydarzenie dla biznesu, bo w dzisiejszych czasach jest to naprawdę bardzo ważne. W naszym Forum uczestniczyć będą eksperci, którzy przybliżą ważne dla przedsiębiorców zagadnienia.

Jakie tematy zostaną poruszone na Forum Biznesu i Przedsiębiorczości?

Dzięki współpracy z wieloma organizacjami i instytucjami będziemy mogli porozmawiać na różne tematy. Eksperci z BGK Region Świętokrzyski przedstawią możliwości współpracy, poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas zaprezentuje możliwości uzyskania dofinansowania z UE. Z kolei przedstawiciele Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju oraz Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego przedstawią propozycję pożyczek dla MŚP. Wystąpi też doradca podatkowy Michał Cielibała, który powie o tym, jak się odnaleźć z korzyścią w obecnym systemie podatkowym, a przedstawiciele Politechniki Świętokrzyskiej o możliwości nawiązania współpracy pomiędzy uczelnią a światem biznesu.

To niewątpliwie ogrom wiedzy, ale na Forum Biznesu i Przedsiębiorczości będzie można też porozmawiać na inne tematy…

Szczególnie cenię sobie takie spotkania z przedsiębiorcami, kiedy nie spotykamy się w Urzędzie, a możemy swobodnie zamienić kilka słów. Spostrzeżenia i uwagi przedsiębiorców są dla mnie niezwykle ważne, bo stanowią feedback na nasze działania jako gminy. Takie forum służy też wymianie doświadczeń i wspólnemu szukaniu sposobów na rozwiązywanie problemów wspólnych dla wielu branż.

Kto może wziąć udział w spotkaniu? Czy tylko przedsiębiorcy z terenu gminy Nowiny?

Na Forum Biznesu i Przedsiębiorczości zapraszamy każdego, kto zechce w nim uczestniczyć. Jako, że naszym partnerem jest Lokalna Grupa Działania „Perły Czarnej Nidy”, to naszą ofertę kierujemy w szczególności do przedsiębiorców z terenu gminy zrzeszonych w tej organizacji – Chęcin, Morawicy i, oczywiście, Nowin. Niemniej jednak do udziału w Forum zapraszam każdego przedsiębiorcę.

Czy jest konieczność rezerwacji miejsca na wydarzenie?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale należy potwierdzić swoją obecność mailowo: p.sobon@nowiny.com.pl lub telefonicznie 41 347 50 64.

Zapraszamy 10 marca 2023 r. do Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach.

Dziękuję za rozmowę.

Poprzednie Najserdeczniejsze życzenia

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących