Szukaj

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Nowinach została zorganizowana Świętokrzyska  Mini-Olimpiada w Turnieju Gier i Zabaw dla klas I-III. Patronatem zawodów był  Wojewódzki  Szkolny Związek Sportowy w Kielcach oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

W czterech konkurencjach uczestniczyło 36 uczniów z młodszych klas. Były to: bieg sztafetowy, zakładanie kółek ringo na pachołki, bieg  z przeszkodami oraz skoki z piłką siatkową. Koordynatorem zawodów w naszej szkole była pani Jolanta Gołda we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Nad przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego, sędziując poszczególne wyścigi olimpiady.

Do Wojewódzkiego  Szkolnego Związku Sportowego w Kielcach zostało przekazane sprawozdanie z rywalizacji drużyn, a także ogólny czas naszej szkoły. Czekamy na porównanie wyników z innymi szkołami
w województwie. Szkoły i uczniowie uczestniczący w turnieju otrzymają pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody niespodzianki ufundowane  przez Urząd Marszałkowski.

Jolanta Gołda

Poprzednie Wynajem sal w remizach OSP Kowala, OSP Wola Murowana

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących