Szukaj

Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Nowinach realizuje projekt w ramach programu Erasmus+: ,,Bad eating habits Out, doing sports In”. Naszymi partnerami są uczniowie i nauczyciele z Włoch, Turcji, Słowenii i Grecji.

W dniach 3-9 kwietnia 2022r w Stambule odbyło się pierwsze spotkanie projektowe. Stronę polską reprezentowało trzech nauczycieli: pani dyrektor  Joanna Wojcieszyńska, pani Iwona  Majchrzyk oraz pani Ilona Przybysławska. Tematem przewodnim wizyty było pokazanie istoty życia w zgodzie ze środowiskiem oraz zalet prowadzenia zdrowego stylu życia.  Podczas spotkania były przedstawiane prezentacje przygotowane przez naszych uczniów promujące lokalne inicjatywy proekologiczne  oraz zalety aktywności fizycznej. Wykład na temat tureckiego systemu edukacji  pokazał nam, jak w wielu sprawach się różnimy, ale  i uświadomił, że w każdej szkole ważne są te same idee  prawdy, szacunku i tolerancji. Seminaria, warsztaty, wykłady były doskonałą okazją do dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń.

W szkole odbyła się  lekcja wychowania fizycznego, uczniowie prezentowali  prace przedstawiające najpiękniejsze zakątki Turcji, ale miłą niespodzianka był udział w tradycyjnym tureckim śniadaniu. Wszystkie potrawy przygotowali uczniowie i nauczyciele.

Wizyta w Stambule to również możliwość poznania kultury tureckiej. Nawiązując do tematyki projektu, odwiedziliśmy tradycyjne targi z owocami, warzywami, ziołami, wzięliśmy udział w warsztatach garncarskich. Zobaczyliśmy główne zabytki w Stambule, co przybliżyło nam historię tego pięknego miasta.

Spotkanie zakończyło się ankietą ewaluacyjną, zaplanowano  zadania na kolejną wizytę i zostały rozdane certyfikaty uczestnictwa.

Iwona Majchrzyk, Ilona Przybysławska

Poprzednie I Rajd Przyrodniczy NATURA Nowiny – Chęciny

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących