Szukaj
  1. biegaczy i 30. okrążeń na 30. Finał WOŚP – to było możliwe tylko w Nowinach. Dziękuję za Wasze gorące serca, hojne datki i świetną zabawę. Obiecuję, za rok zarezerwujemy też świetną pogodę! – podsumował kolejny Finał WOŚP w Nowinach Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy i wolontariusz WOŚP.

W ogóle tegoroczny Finał krążył wokół liczby 30. Przypadek? Nie sądzę. Nawet Wolontariusze dopisali w liczbie 30. Nie straszny był im wiatr, deszcz i śnieg. Emanowała z nich energia, uśmiech i życzliwe relacje.

III Marszobieg na Nowińskiej bieżni otworzył Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy razem ze Stowarzyszeniem Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich z Kielc. Józef Modła i Marian Orliński opowiedzieli kilka ciekawostek o życiu dzielnego Wojaka Szwejka, a także zagrali uczestnikom marszu i biegu na… katarynce. O Stowarzyszeniu jak i literaturze Jaroslava Haška dowiemy się więcej na spotkaniu, które odbędzie się w tym roku w Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach.

W Marszobiegu wzięło udział 70. zawodników. Uczestnicy marszu mieli za zadanie pokonać dystans trzech okrążeń na bieżni. Biegacze zaś zmierzyli się z 30. okrążeniami. Wszyscy ukończyli marsz i bieg, a laureaci zaliczyli świetne czasy. Marszobieg odbywał się w wymagających warunkach atmosferycznych, przy wiejącym silnym wietrze, padającym deszczu i śniegu. Zawodnicy zaprezentowali się z jak najlepszej strony, na bieżni zostawili zmęczenie, pot i łzy, a Wielkiej Orkiestrze podarowali serce i hojne opłaty startowe. Gratulujemy i dziękujemy. Biegacze stali się motywatorami do uprawiania sportu dla publiczności, która dopingowała i oklaskiwała zawodników. – Gdy patrzyłam jak bez mrugnięcia okiem biegacze wbiegają na bieżnię w strugach deszczu i są tak zmotywowani, dało mi to do myślenia. Spróbuję swoich sił w bieganiu – mówiła zachwycona akcją WOŚP w Nowinach Pani Aleksandra z Kowali.

W kategorii Kobiet zwyciężyły: I miejsce Klaudia Lasocka, II miejsce Joanna Kowalska i III miejsce Sylwia Sokół. Wśród Mężczyzn najlepszy czas – 45 min osiągnął Oleg Bimbash, drugi przybiegł na metę Grzegorz Neska, a trzeci był Paweł Telka. Sportowcy byli dopingowani przez Wolontariuszy Lokalnego Centrum Wolontariatu. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo, sportową rywalizację w duchu fair play. Były też pakiety startowe, posiłki regeneracyjne oraz nagrody. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Wszyscy, którzy odwiedzili sportowy Finał WOŚP w Nowinach mogli spróbować pysznego wytrawnego żurku przygotowanego przez „Szewczanki”, poczęstować się ciastami od „Kowalanek”, „Bolechowiczan”, a także od zespołu urzędników gminy Nowiny, niezawodnego teamu GOPS, GOK „Perła” Nowiny.

Równolegle na profilu Facebook WOŚP Nowiny, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Nowoczesnych, współorganizator Finału, cały czas prowadziło licytację fantów, zakończoną sukcesem.

Tuż po sportowych emocjach na chętnych czekały kolejne atrakcje. Strażacy ochotnicy z jednostek Szewce, Kowala i Wola Murowana prezentowali wozy strażackie. Można było doświadczyć survivalowej przejażdżki pojazdem terenowym, a  także obejrzeć motocrossy dzięki uprzejmości stowarzyszenia Motomax.

Zagrali z nami: Lokalne Centra Wolontariatu w Nowinach i Chęcinach, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Nowoczesnych, OSP Szewce, OSP Kowala, OSP Wola Murowana, zespół ludowy “Bolechowiczanie”, KGW Szewczanki, KGW Kowalanki, stowarzyszenie Motomax, off-roadowcy Świeca serwis, Lafarge Polska, Auto Janowski, Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowinach, Stowarzyszenie Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich, a przede wszystkim Wy. Dziękujemy!

A teraz czas na wynik. Do tej pory zebraliśmy ponad 21 500 zł. Nie jest to kwota ostateczna, gdyż nadal trwają licytacje online. Wkrótce podamy finalną kwotę tegorocznej zbiórki. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na wsparcie okulistyki dziecięcej -hasło przewodnie 30. Finału WOŚP.

 – WOŚP daje oddech. Daje cudowne poczucie, że robimy coś razem. Dobrze, że jesteście – skierował słowa podziękowania do Wolontariuszy, Jurek Owsiak, Szef WOŚP.

Do zobaczenia za rok!

SIEMA!

Karolina Kępczyk

Poprzednie Informacja o obsłudze klientów (wyłączenie bezpośredniej obsługi)

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących