Szukaj

Do aktywności Gmina Nowiny zdążyła nas już przyzwyczaić. Nie stygniemy. W sobotę 9 października mocno sportowo zadziało się na bieżni i na murawie w Nowinach. Biegaczy przywitały: piękne słońce, rześkie powietrze i gościnni organizatorzy.

Rozegraliśmy II Turniej Gmin Partnerskich. Z uwagi na pandemię COVID-19, na Turniej dotarły wyłącznie krajowe drużyny, wśród nich reprezentacje gmin Brójce, Płoty, Radoszyce, Nowiny oraz Akademia DAP Kielce i Korona Kielce. Rywalizowali ze sobą chłopcy z rocznika 2009.

Wyniki

I miejsce Akademia Piłkarska DAP Kielce

II miejsce Brójce

III miejsce LKS Polonia PŁOTY

Następnie dzieci i młodzież, a także chętni dorośli wzięli udział w biegach. Łącznie uczestniczyło ponad 300. biegaczy. O sportową atmosferę i zasady fair play zadbali zaangażowani nauczyciele wychowania fizycznego. Rozegraliśmy biegi w następujących kategoriach: Przedszkolaki, Małolaty, Juniorzy, Mistrzowie Podstawówki, na dystansach od 100. do 800. metrów. Każdy otrzymał pamiątkowy medal i eko torbę śniadaniową, a biegacze, którzy przybiegli na metę jako pierwsi otrzymali także puchary i upominki.

Spartakiadę wspierali aktywiści ze Stowarzyszenia „Siła Woli” z Woli Murowanej. Mocno dopingowali uczestników. A dla relaksu zapraszali do swojego namiotu, aby zbijać karmniki dla ptaków.

O nawodnienie uczestników zadbały Wodociągi Kieleckie, które serwowały najlepszą kielecką kranówkę z saturatora.

 – Dziś po raz kolejny w tym roku, na stadionie w Nowinach, zorganizowaliśmy biegi dla dzieci i młodzieży. Jak zwykle, dopisali zarówno zawodnicy, jak i kibice. Dziękuję Wam za wspaniale spędzony dzień, chyba jeden z ostatnich tak pięknych tej jesieni. Słowa uznania kieruję do nauczycieli wychowania fizycznego, którzy zorganizowali biegi. Są to: Lidia Jędrocha, Sebastian Braksator oraz Przemek Giełżecki i Michał Ziernik, a także do wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Nowinach i Chęcinach, którzy pomagali przy jego organizacji – dziękował Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.

Wyniki

Klasy I-III Dziewczęta

I miejsce Katarzyna Kasperek

II miejsce Julia Sularz

III miejsce Zofia Wujek

Klasy I-III Chłopcy

I miejsce Artur Wawrzak

II miejsce Bartosz Adamczyk

III miejsce Oskar Daleszak

Klasy IV-VI Dziewczęta

I miejsce Magdalena Sularz

II miejsce Emilia Orawiecka

III miejsce Zuzanna Łyczek

Klasy IV-VI Chłopcy

I miejsce Konrad Cieślak

II miejsce Bruno Chatys

III miejsce Bartłomiej Wawrzak

Klasy VII-VIII Dziewczęta

I miejsce Zuzanna Wujek

II miejsce Julia Kopolovets

III miejsce Milena Kempa

Klasy VII-VIII Chłopcy

I miejsce Filip Odziemek

II miejsce Mateusz Moroz

III miejsce Mateusz Duchniak

 

Wszystkim, którzy wzięli udział składamy serdeczne gratulacje. Do zobaczenia na nowińskiej bieżni.

Karolina Kępczyk

Poprzednie ePraca

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących