Szukaj
Szukaj
Home Wydarzenia Zapraszamy do lasu

Data

sie 21 2021
Expired!

Czas

13:00 - 20:00

Zapraszamy do lasu

Czym jest bushcraft i jak spędzać czas w lesie? Jak korzystać z darów lasu i jak sobie w nim radzić?
To będzie przede wszystkim spotkanie z naturą, bez prądu i współczesnych nowinek. Wraz z grupą Bushcraft Polska i Lasami Państwowymi Świętokrzyskim chcemy pokazać, że warto sięgnąć do korzeni i poznać to, co dla naszych przodków było codziennością.
Przez cały dzień będziecie mogli wziąć udział w rozmaitych warsztatach: malowanie naturą, tworzenie lam-pionów, układanie zielnika, warsztaty kaletnicze, snycerskie, herbaciane i łucznicze. Specjaliści wygłoszą prelekcje na temat sztuki rozpalania ognia, tworzenia apteczki pierwszej pomocy, ziołolecznictwa, hipotermii, tradycji łowieckich, fauny świętokrzyskiej. Na najmłodszych czekają podchody i budowa szałasu oraz podziwianie pokazów sokolniczych. Każdy, kto zechce poznać okolice, będzie mógł wyruszyć na geologiczną wyprawę z Michałem Porosem z Geoparku, obowiązują wcześniejsze rezerwacje: redakcja@nowiny.com.pl.
Puszczowisko odbędzie się 21 sierpnia w godz. 13-20 w lasach miejscowości Zawada. GPS: 50°50’35.5″N 20°26’15.2″E (kierunek Gałęzice).

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących