Szukaj
Szukaj
Home Wydarzenia Święto Chleba czyli małe dożynki w gminie Nowiny

Data

wrz 12 2021
Expired!

Czas

16:00 - 21:00

Święto Chleba czyli małe dożynki w gminie Nowiny

Obrzęd wypieku chleba i przedstawienie jego symboliki, potańcówka z zespołem Jędrusie, dawne zabawy dla dzieci, turniej sołectw, ludowe karaoke, warsztaty kwiatów z bibuły i korali z jarzębiny, ognisko – to niektóre z wielu atrakcji, które czekają na gości w Kowali.

 – Wsłuchując się w głos mieszkańców, odchodzimy w tym roku od klasycznej formuły dożynkowej. Proponujemy połączenie tradycji ludycznej i etnografii z zabawą, animacją i ogniskiem dla mieszkańców. Motywem przewodnim będzie chleb – zaprasza Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Nowiny.  

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Nowiny na to wyjątkowe wydarzenie. – Już 12 września zaprezentujemy obrzęd wypieku chleba, usłyszycie zanikający język gwary, poczęstujemy was chlebem, żurkiem, prazokami okraszonymi i gzikiem – wymienia koordynatorka i reżyserka wydarzenia Renata Posłowska, sołtyska Kowali i radna rady gminy Nowiny.

Podczas wydarzenia wolontariusze z gminy Nowiny przeprowadzą akcję charytatywną na rehabilitację dla Jasia z Kowali. Otwórzmy swoje serca.

Program:

16:00 Pięknie przywitomy

16:15 Sztuka o chlebie – Renata Posłowska

17:00 Ośpiewanie chleba przez Kowalanki, Bolechowiczan, Szewczanki

17:30 Turniej Pięciu Sołectw

18:15 Ludowe Karaoke

18:45 Koncert Zespołu Jędrusie

21:00 Pięknie pożegnomy

A przez czas cały będziemy Was bawić w ludowych zakątkach: degustacje regionalnych potraw, dawne gry i zabawy dla dzieci, wyścigi w workach, warsztaty kwiatów z bibuły i korali z jarzębiny, ognisko.

Prowadzenie: Karolina Kępczyk

Organizatorzy: Sołectwo w Kowali przy wsparciu Gminy Nowiny i Gminnego Ośrodka Kultury. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021”.

Kowala, plac OSP, 12 września, 16:00-21:00, wstęp wolny i wskazany.

Karolina Kępczyk

Gmina Nowiny © 2020. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja red9.pl

Wersja dla niedowidzących