Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
26-08-2016

Chór Nowina


Chór „Nowina” działa przy Gminnym Ośrodku Kultury „Perła” w Nowinach od 2004 roku. 

 

 

 

Jest amatorskim chórem mieszanym w składzie 30 osób. Założycielką i menagerem chóru jest Krystyna Janiec. Przewodniczącą chóru jest Zofia Szmidt.
Doborem repertuaru i opracowaniem muzycznym zajmuje się zawodowy dyrygent symfoniczny – Krzysztof Jończyk, który współpracuje z chórem od początku jego istnienia. Podczas dłuższej nieobecności dyrygenta, prowadzeniem i opracowaniem muzycznym zajmowali się: Henryk Panas i Artur Telus.

Repertuar chóru jest różnorodny i dostosowany do charakteru spotkań i uroczystości w których chór bierze czynny udział. W repertuarze chóru znajdują się utwory o tematyce: sakralnej (kolędy, pieśni wielkopostne, maryjne, liturgiczne), patriotyczne, ludowe, rozrywkowe, arie z operetek znanych kompozytorów polskich i zagranicznych.

Chór „Nowina” na stałe wpisał się jako uczestnik wielu znaczących konkursów, przeglądów i festiwali na terenie województwa świętokrzyskiego. Podczas licznych konkursów, przeglądów i festiwali chór zdobywał i zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Poprzez swoje występy w różnych miejscowościach i regionach, jest od lat wizytówką 


Skład osobowy Chóru „NOWINA”

 

Menager chóru Dyrygent chóru 


 

Krystyna Janiec


Krzysztof Jończyk

 

 

 

Soprany: Alty

   

 

Basy


 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl