Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:

Informacja ministerstwa Rozwoju

Ruszają pożyczki na rozwój turystyki w Polsce Wschodniej

Uprzejmie informujemy, iż na zlecenie Ministra Rozwoju i Finansów Bank Gospodarstwa Krajowego (dalej BGK) realizuje instrument pn. Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka (PPW-T). Instrument jest finansowany ze środków MRiF a jego całkowity budżet wynosi 200 min zł.

W ramach instrumentu mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, posiadający siedzibę na terenie Polski Wschodniej i prowadzący działalność w branży turystycznej oraz okołoturystycznej, mogą otrzymać Pożyczkę na Rozwój Turystyki, na warunkach korzystniejszych niż rynkowe. Maksymalna wartość jednostkowej pożyczki wynosi 500 tys. zł, udzielana jest na okres do 60 miesięcy, z możliwą karencją w spłacie do 6 miesięcy.

Szczególne preferencje (oprocentowanie oraz brak wkładu własnego) otrzymają obiekty posiadające status Miejsca Przyjaznego Rowerzystom w ramach Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (www.qreenvelo.pl) oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność nie dłużej niż 2 lata.

Wsparciem mogą zostać objęte np. inwestycje w obiekty noclegowe, rozwój infrastruktury rekreacyjnosportowej i uzdrowiskowej, tworzenie parków tematycznych czy produkcja i sprzedaż ekologicznej żywności, produktów regionalnych I tradycyjnych.

BGK podpisał wszystkie umowy z instytucjami finansującymi, które będą udzielać pożyczek MŚP z Polski Wschodniej:

województwo lubelskie: Lubelska Fundacja Rozwoju;

województwo podlaskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;

województwo świętokrzyskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;

województwo warmińsko-mazurskie: konsorcjum ECDF S.A. i Mega Sonic S.A;

województwo podkarpackie: Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A.

Od 29 listopada do 7 grudnia br., w województwach odbędą się spotkania informacyjne, na których będzie można dowiedzieć się, co trzeba zrobić aby otrzymać pożyczkę.

Szczegółowy harmonogram spotkań (tutaj…) oraz dodatkowe informacje nt. instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka dostępne są na stronach internetowych Ministerstwa Rozwoju i Banku Gospodarstwa Krajowego, a także ww. instytucji finansujących.

 

 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl