Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
16-12-2017

1. Kiermasz bożonarodzeniowy, 2. Dzień pracy Urzędu

Zapraszamy!

Raz jeden w roku spotykamy się przy wigilijnym stole z najbliższymi – łamiąc się opłatkiem, składając płynące z głębi serca życzenia. To wyjątkowy czas, gdy jednoczymy się, ciesząc wspólnie z narodzin Chrystusa.

Sprawmy, by Magia Świąt trwała dłużej!

Gmina Sitkówka-Nowiny serdecznie zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 16 grudnia w godz. 9.00-12.00 na placu za Urzędem Gminy przy ul. Białe Zagłębie w Nowinach.

Przy wielkim stole będzie można spróbować wigilijnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń z gminy Sitkówka-Nowiny, a u wystawców zaopatrzyć się w świąteczne prezenty i potrawy. Czas umilą lokalni artyści: Bolechowiczanie, Kowalanki, Szewczanki, Chór Nowina, Orkiestra Dęta z Nowin, wokaliści Studia Piosenki MINIATURKA oraz uczniowie szkół z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny, którzy zaprezentują kolędy i pastorałki w swoim wykonaniu.

Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie na potrawę wigilijną. Do wygrania kosz Słonecznych Kosmetyków z Uzdrowiska Busko-Zdrój o wartości 300 zł, bon podarunkowy do Restauracji Magnolia o wartości 200 zł oraz bon podarunkowy do cukierni Kalinka o wartości 100 zł. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy, którzy do dnia 13 grudnia zgłoszą w Gminnym Ośrodku Kultury Perła w Nowinach swój udział w nim, a 16 grudnia podczas Kiermaszu, zaprezentują swoją potrawę wigilijną >>> Szczegóły konkursu

Podczas Kiermaszu zostanie rostrzygnięty także konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną związaną z gminą Sitkówka-Nowiny. 

 

Punktem kulminacyjnym Kiermaszu będzie wspólne kolędowanie zgromadzonych gości przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Nowin, podczas którego będziemy bić rekord kolędujących Mikołajów. Warto zaopatrzyć się w mikołajową czapkę i wziąć udział w naszej zabawie. Do zobaczenia na Kiermaszu.

 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl