Gmina Sitkówka-Nowiny
Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
26-08-2014

„SPACERKIEM PO RYMACH JULIANA TUWIMA”

Pod takim hasłem po raz pierwszy w historii odbyła się noc w bibliotece. Było czytanie wierszy wielkiego poety, zapoznanie się z jego twórczością, rozwiązywanie krzyżówek i zagadek i oczywiście wspólne głośne czytanie.

– To była długo wyczekiwana noc – zgodnie mówiły wszystkie dzieciaki, które 22 sierpnia o godzinie 19:30 stawiły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Nowinach, gdzie odbyła się noc w bibliotece. Wszyscy uczestnicy akcji przynieśli ze sobą materace i śpiwory. Pierwsze minuty niezwykłego spotkania z książką upłynęły nad wspólnym przygotowaniem miejsce do spania. – Dzieci same pompkami pompowały materace, które następnie porozkładaliśmy na podłodze między regałami – opowiada Julita Zając z Gminnej Bibliotek Publicznej w Nowinach.

Tematem przewodnim pierwszej w historii nocy w bibliotece było życie i twórczość Juliana Tuwima. – Wyświetliliśmy na ekranie informacje o życiu i twórczości Juliana Tuwima, a dzieci wysłuchały jego wierszy w wykonaniu polskich aktorów, m.in.: Artura Barcisia, czy Wiktora Zborowskiego – mówi Julita Zając.

Nie zabrakło też głośnego, wspólnego czytania wiersza „Lokomotywa”, czy rozwiązywania zagadek i krzyżówek związanych z twórczością poety. – Muszę powiedzieć, że dzieci wykazały się dużą znajomością wierszy – przyznała Julita Zając.

Podczas nocy w bibliotece każde dziecko narysowało swój wagon, który został doczepiony do lokomotywy. Następnie dzieci grały w gry planszowe i oglądały bajki. Koło północy maluchy powoli kładły się spać wśród książkowych półek.

O godzinie 7:30 była pobudka. Rano uczestnicy niezwykłej akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i wytrwałość oraz książki w prezencie.

 

Agnieszka Olech

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl