Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
31-07-2020

Zapraszamy na rajd rowerowy

Organizator: Starostwo Powiatowe w Kielcach

8 sierpnia po raz drugi odbędzie się Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Zapraszamy Pana Wójta oraz mieszkańców gminy do udziału w tym wydarzeniu.
Organizatorem rowerowego rajdu są Starostwo Powiatowe w Kielcach wraz z partnerami: Powiatem Włoszczowskim, Stowarzyszeniem Świętokrzyskie Wspieranie Inicjatyw Twórczych, gminą Zagnańsk, gminą Mniów, gminą Łopuszno.
Będzie to pierwsza powiatowa impreza organizowana od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa w kraju. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział powiat włoszczowski. Rajd wyruszy z dwóch punktów – z Zagnańska i Włoszczowy przez Rząbiec. Grupy spotkają się w Lasocinie.
Uczestnicy rowerowego wydarzenia w powiecie kieleckim pokonają łącznie 50 kilometrów. Trasa przebiegać będzie przez malownicze, słabo uczęszczane leśne i szutrowe drogi. Rowerzyści wyruszą z parkingu przy pomniku przyrody Dąb Bartek (gmina Zagnańsk) przez Samsonów – Długojów – Rogowice – Serbinów – Chyby – Mniów – Borki – Grzymałków – Kuźniaki – Dobrzeszów – Sarbice – Mnin – Lasocin. W trakcie rajdu zaplanowano postoje na ciepły posiłek w Grzymałkowie oraz złożenie kwiatów przed pomnikami w Kołomani i Serbinowie oraz w Lasocinie. Nad bezpieczeństwem cyklistów czuwać będzie kielecka policja.
Poprzez organizację rajdu chcemy promować aktywność fizyczną oraz walory turystyczno-krajoznawcze powiatu kieleckiego. Pragniemy również zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Była to jedna z największych formacji partyzanckich działających na ziemiach polskich.

 

  1. Regulamin II Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ
  2. Formularz zgłoszeniowy
  3. Oświadczenie COVID-19 Uczestnika II Rajdu Rowerowego Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl