Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
21-05-2020

Kolejne laptopy dla uczniów i nauczycieli

Zdalna szkoła+

Kolejne laptopy trafią do uczniów i nauczycieli z naszej gminy. Pozyskaliśmy na ten cel 54.240 zł z programu "Zdalna Szkoła+", co pozwoli na zakup kolejnych 24 komputerów wraz z oprogramowaniem.

 

 

Na początku kwietnia ruszył ogólnopolski program mający na celu zapewnienie potrzebującym uczniom i nauczycielom sprzęt komputerowy do nauczania zdalnego. Na ten cel przeznaczono w całym kraju kwotę 186 milionów złotych, które zostały przeznaczone z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Kolejne 182 miliony złotych przeznaczono na ten cel w maju. Również w drugiej edycji programu gmina Sitkówka-Nowiny złożyła wniosek o dofinansowanie. – Uzyskaliśmy maksymalne dofinansowanie. Mogliśmy się ubiegać o 55 tys. na zakup komputerów i niemal na taką kwotę opiewał nasz wniosek – mówi Witold Mroczek, inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych. – Podobnie, jak za pierwszym razem, mieliśmy ogromne trudności z zalogowaniem się do systemu, ale na szczęście – udało się – dodaje.

Już za kilka dni 24 komputery wraz z oprogramowaniem trafią do uczniów i nauczycieli z nowińskich placówek edukacyjnych. – Nie ukrywamy, że nauka zdalna stanowi nie lada wyzwanie zarówno dla nauczycieli, uczniów, jak i rodziców. Na początku wszyscy borykaliśmy się z problemami sprzętowymi i logistycznymi. W wielu domach wciąż brakuje komputerów, mają z tym kłopot szczególnie rodziny wielodzietne. W ramach projektów „Zdalna szkoła” pozyskaliśmy łącznie 53 laptopy, udostępniliśmy także komputery i laptopy już wcześniej znajdujące się na stanie naszych szkół – wyjaśnia kierownik Centrum Usług Wspólnych Justyna Skrzypczyk. - Wszyscy mamy nadzieję, że już wkrótce uczniowie wrócą do szkół. Niemniej jednak nabyte komputery w przyszłości będą wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych, dzięki udziałowi w programie doposażymy nasze placówki komputerowe – dodaje.

 

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl