Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
25-11-2013

FORMACJA „TU I TERAZ” NA „PLASTYKALIACH I MUZYKALIACH”

Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach wystąpiły na XIV Powiatowym przeglądzie „Plastykalia i Muzykalia”, który 22 listopada 2013 r. odbył się w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Podczas przeglądu swoje możliwości plastyczne i muzyczne prezentuje uzdolniona młodzież z Powiatu Kieleckiego.

Na wernisażu towarzyszącemu „Plastykaliom”, w foyer WDK, zaprezentowano 4 prace uczennic nowińskiego  gimnazjum: Kingi Chrobot, Wiktorii Foryś, Julii Domagała i Julii Boniakowskiej. Prace dotyczyły 150. rocznicy powstania styczniowego. Za swoje prace dziewczęta otrzymały nagrody książkowe, które wręczali starosta kielecki Zdzisław Wrzałka i wicestarosta Zenon Janus.

Potem na scenie zaprezentowała się formacja wokalna „Tu i teraz” prowadzona od lat przez nauczycielkę Alicję Lasotę. W tym roku zespół został po raz kolejny odmłodzony. Nowe uczennice, które przyszły we wrześniu do gimnazjum, zastąpiły te, które opuściły szkolne mury. Tak więc występ na „Muzykaliach” był pierwszym publicznym pokazem ich umiejętności po niespełna 2 miesiącach prób. Szlagier pt. „Kolory tańczą w twoich oczach” zaśpiewało 15 dziewcząt: Daria Domagała, Weronika Krakowska, Aleksandra Jankowska, Wiktoria Ludwicka, Weronika Pyk, Weronika Kurzyna, Sylwia Bartkiewicz, Justyna Wypych, Wiktoria Taborek, Natalia Wawrzeńczyk, Weronika Gawior, Angelika Miśkiewicz, Weronika Trojak, Sara Pękalska i Weronika Polak.

Zdaniem Alicji Lasoty udział w takich konfrontacjach, które nie mają charakteru konkursu, ma dla młodych ludzi ogromne znaczenie.

- Dla takich dusz artystycznych to dodatkowa praca: próby wokalne, tworzenie prac plastycznych, a potem ich oprawa. Tak więc „Plastykalia” i „Muzykalia” dają tej uzdolnionej młodzieży możliwość zaistnienia, pokazania się na scenie, a to w życiu późniejszym jest przydatne. Ważna jest umiejętność zaprezentowania się przed klasą, przed pracodawcą czy też publicznie. Przy okazji uczniowie mają możliwość promować swoją szkołę i gminę – tłumaczyła Alicja Lasota.

Piotr Piestrzyński

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl