Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
22-11-2013

BONFRE NIGHT W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

W ramach działań Comenius i współpracy ze szkołą w Wielkiej Brytanii Cannock grupa przedszkolna 3-4 latków miała poznać jedną z tradycji swoich partnerów.

KRASNOLUDKI w przystępny sposób otrzymały informacje o uroczystości brytyjskiej zwaną Bonfire Night – po polsku Spisek Prochowy lub Noc Ogniska. Mianowicie … według historii Bonfire Night to Dzień Guya Fawkesa inaczej angielskie święto ludowe  obchodzone hucznie 5 listopada w rocznicę wykrycia spisku prochowego Guya Fawkesa, będącego próbą wysadzenia w powietrze Parlamentu czyli Izby Lordów  (1605r.). … Na pamiątkę tego dnia  rozpalane są ogniska, można również oglądać wspaniałe pokazy sztucznych ogni. Na szczycie ogniska umieszcza się kukłę, podobną do stracha na wróble, która płonie w ognisku. Dzieci przygotowują w domach swoje kukły wyobrażające Guya Fawkesa. Kilka dni przed uroczystością krążą z nimi po okolicznych domach i zbierają pieniążki na sztuczne ognie, mówiąc ,,Penny for the Guy'' (grosz dla Guya).

 

     KRASNOLUDKI  razem z wychowawczynią Małgorzatą Boniakowską w  sali  przedszkolnej przygotowali się do zainscenizowania święta brytyjskiego BONFRE NIGHT. Dzieci z pomocą nauczycielki przygotowały makietę ogniska oraz  kukłę Guya Fawkesa, którą następnie powieźli na taczkach i jak tradycja głosi rzucili na „płomienie ogniska”. Podsumowując działanie 3-4 latki barwnie pokolorowały obrazki przedstawiające fajerwerki i Noc Ogniska.

     Przedszkolaki z Kowali przy okazji dobrej zabawy poznały obchody uroczystości  brytyjskiej, w której biorą udział nie tylko dorośli, ale również dzieci.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl