Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
20-11-2013

„RODZIC – DZIECKO– PEŁNIA SZCZĘŚCIA” NOWATORSKIE ZAJĘCIA RUCHOWE W KOWALI

W dniu 20 listopada 2013 roku odbyły się otwarte zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami w szkole w Kowali. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła p. Stanisława Polowczyk-Walas nauczyciel wychowania fizycznego.

Zajęcia pod hasłem „RODZIC – DZIECKO– pełnia szczęścia" – autorski projekt skierowany do rodziców i dzieci w wieku do 6 lat. Polegają na wspólnych ćwiczeniach dzieci i rodziców lub opiekunów. Ćwiczenia mają na celu wszechstronny rozwój dziecka, uczą samodzielności, odpowiedzialności, poczucia pewności siebie, odwagi oraz przystosowują w niekonwencjonalny sposób do przyszłej edukacji w szkole. Warunkiem udziału w zajęciach jest dobrowolność, chęć do ćwiczeń i zabawy oraz wspólnota - DZIECKO musi mieć do współpracy dorosłą kochającą osobę, może to być: mama, tata ciocia wujek, babcia czy dziadek. Wiadoma rzecz – należy wyposażyć się w dowolny strój sportowy i do zabawy...

W zajęciach wzięło udział osiemnaście par :DOROSŁY – DZIECKO z naszego przedszkola. Zajęcia przebiegały w miłej ,życzliwej i sportowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy bardzo aktywnie i ochoczo włączyli się do wspólnej zabawy. Byli bardzo usatysfakcjonowani z udziału w zajęciach. Padła propozycja aby je jeszcze powtórzyć. Chętnie przeprowadzę tego typu zajęcia dla dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły – zadeklarowała p. Walas. Zajęcia obserwowała pani dyrektor SP w Kowali p. M. Markiewicz oraz p. E. Wołowiec-Pękalska – nauczyciel przedszkola.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl