Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
05-09-2018

Nowy rok szkolny... w nowych salach

Zerówkowicze mają nowy oddział

Z każdym rokiem przybywa mieszkańców w gminie Sitkówka-Nowiny. Realizujac potrzeby edukacyjne najmłodszych, wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz zadecydował o przeniesieniu oddziału zerówkowego Przedszkola Samorządowego w Nowinach do budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach.

 

Dostosowanie pomieszczeń przebiegło w ekspresowym tempie - dokonano go w okresie wakacyjnym. Trzy sale, łazienka oraz korytarz z szafkami służyć będą teraz sześcio- i siedmiolatkom. Przystosowanie pomieszczeń na potrzeby przedszkola kosztowało ponad 110 tys. zł.

 

W uroczystym  otwarciu oddziału wzięli udział zerówkowicze i ich rodzice, wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, jego zastępca Łukasz Barwinek, wicestarosta powiatu kieleckiego Zenon Janus, Piotr Piotrowicz przewodniczący Rady Rodziców, dyrektor ZSP w Nowinach Kornelia Bem-Kozieł oraz przewodniczący Komisji Oświaty Łukasz Gryń, choć obecność tego ostatniego mogła nieco dziwić, gdyż w czerwcu br. głosował on przeciwko zmianom w budżecie dot. m.in. tej właśnie inwestycji.

 

Nowe sale dla "zerówkowiczów" sa jasne i przestronne. - Bardzo nam się podobają - móili zadowoleni rodzice.

Inwestycja nie udałaby sie bez pomocy i zaangażowania wielu osób, w tym - w szczególnosci dyrektor ZSP w Nowinach Kornelii Bem-Kozieł oraz wicestarosty powiatu kieleckiego Zenona Janusa - mówiła podczas inauguracji roku szkolnego Alina Banasik dyrektor Przedszkola Samorządowego w Nowinach. - Dziękuję Panu Wójtowi za to, że zdecydował się na ten krok - podkreślała.

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl