Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
05-07-2018

Nie ma czasu na nudę

Weekend pełen atrakcji

Rozpoczęły się wakacje – czas wyjazdów i odpoczynku. Dla tych, którzy pozostają w domach, gmina Sitkówka-Nowiny przygotowała atrakcyjną ofertę kulturalno-rozrywkową. – Wszystkie dzieci mogą korzystać z rozbudowanej infrastruktury rekreacyjno-sportowej. Place zabaw, siłownie zewnętrzne, boiska wielofunkcyjne są do ich dyspozycji w każdym sołectwie naszej gminy. Ponadto mają oni możliwość skorzystania ze zorganizowanej formy wypoczynku – półkolonii. Dla nieco starszych przygotowaliśmy liczne imprezy kulturalne i sportowe – wylicza wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

Kino pod chmurką i jazda na rowerze

Już 6 lipca o godz. 18.00 gmina zaprasza na wspólne śpiewanie. „Wakacyjne karaoke” odbędzie się przy remizie OSP w Kowali. Wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni wejściówkami na baseny letnie w Nowinach.

Nieco później, tego samego dnia o godz. 21.00 na terenie świetlicy w Szewcach odbędzie się kolejny pokaz kina letniego. Tym razem internauci wybrali polską komedię romantyczną „Planeta Singli”. Wstęp jest dla wszystkich bezpłatny.

Weekend zakończy się bardzo aktywnie. W niedzielę, 8 lipca, w Szewcach startuje trzeci etap ogólnopolskiego wyścigu Poland Bike Marathon i jego górskiej etapówki „Korona Świętokrzyska”. Po dwudniowych zmaganiach w Wąchocku zawodnicy zmierzą się na trzech dystansach właśnie w Nowinach. Start zawodów o godz. 11.25.

W tym samym czasie gmina Sitkówka-Nowiny zaprasza nieco mniej wprawionych miłośników rowerów na rajd rowerowy. Tym razem jego uczestnicy wspólnie spróbują zdobyć zamek w Chęcinach. Trasa będzie liczyć około 27 km i poprowadzi malowniczymi drogami gmin: Sitkówka-Nowiny i Chęciny. Start punktualnie o godz. 14.00 przy basenie Perła w Nowinach.

Półkolonie i warsztaty dla najmłodszych

Półkolonie dla najmłodszych z terenu gminy przygotował Gminny Ośrodek Kultury „Perła” w Nowinach oraz stowarzyszenie „Między Rajem a Piekłem”. Zajęcia prowadzone przez GOK odbywają się w Szkole Podstawowej w Nowinach w godz. 7.00-16.00. Stowarzyszenie „Miedzy Rajem a Piekłem”, poza turnusami tematycznymi: sportowymi i ogólnorozwojowymi, oferuje również możliwość wzięcia udziału w warsztatach sportowych w każdy poniedziałek w godz. 17.00-19.00 oraz kulinarnych w każdy piątek w godz. 17.00-19.00 na terenie świetlicy w Szewcach.

 

Relaks i ukojenie

Dla wszystkich, którzy czują zmęczenie i stres, a nie mogą wyjechać na odpoczynek w dniach 9-13 lipca w godz. 19.00 – 20.00 w malowniczej okolicy pod wiatą za świetlicą w Szewcach odbędą się warsztaty hatha jogi prowadzone przez certyfikowanego instruktora.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl