Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
27-02-2018

Zadbajmy o zwierzęta zimą

Pomóżmy czworonogom

Zimą mrozy dokuczają nie tylko nam - ludziom, ale również zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na dworze. Warto o nie zadbać, by w naj najmniejszym stopniu doskwierała im obecna aura.

Widzisz – reaguj!

Jeśli zobaczycie bezpańskie zwierzęta wałęsające się po ulicy czy lesie, poinformujcie o tym odpowiednie służby. Wyłapywaniem bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Sitkówka-Nowiny zajmuje się firma JUKO Sp. z o.o., ul. Piłsudskiego 54/40 z siedzibą w Zawierciu, prowadząca Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Informację o bezpańskim zwierzęciu należy przekazać pod nr tel.: 41 347-50-77, 41 347-50-73 poniedziałek 8.00-16.00, od wtorku do piątku 7.15-15-15, po godzinach pracy urzędu, w dni wolne i święta pod nr alarmowy 112.

Nie wyganiajcie kotów z piwnic i klatek schodowych, kiedy przyjdą się ogrzać. Zapewnijcie im dostęp do wody.

Psy na podwórku

Wielu z nas trzyma swoje psy na podwórkach. W tym przypadku zapewnijcie im dobrze ocieploną i zabezpieczoną od wiatru i śniegu budę, a najlepiej, jeśli jest taka możliwość, zabierzcie je do domu na noc. Nie trzymajcie psów na łańcuchach, a jeśli już jest to konieczne – niech będzie odpowiednio długi. Zimą należy dostarczać zwierzętom wysokokaloryczny pokarm. Wymieniajcie też często wodę, wówczas nie zamarznie. Możecie też dodać do niej kilka kropli oliwy.

Dla naszych domowników

Zadbajcie o swoje psy, kiedy wychodzicie z nimi na spacer. Małym psom warto założyć odpowiednie ubranka i buciki. Po spacerze należy oczyścić łapy psa z soli i piachu. Można również wcześniej zabezpieczyć je odpowiednimi preparatami.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl