Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
16-02-2018

Z wizytą w Nowinach

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Krecik poznaje Polskę”

Przedszkole w Bolechowicach, a dokładnie grupa 4-latków wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”.

Krecik, bajkowa postać, wyruszył na początku września w podróż po całej Polsce. Swoją przygodę zaczął w Częstochowie. Odwiedzając przedszkola przemierzy tysiące kilometrów, a wszystko po to, by wspólnie z dziećmi poszerzyć wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość oraz jego dorobek kulturowy, rozbudzić swoje zainteresowanie innymi miejscami w Polsce, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Krecik z wielkim entuzjazmem został przyjęty przez dzieci z grupy „Tygryski” i ich panie: Sylwię Górską i Renatę Soboń. Uczestniczył w zabawach, uczył się, jak również odpoczywał.

Po długiej podróży Krecik mógł zrelaksować  się w Parku Wodnym „Perła” w Nowinach, który jest największą atrakcją gminy. Skorzystał z kompleksu basenów, sauny fińskiej, łaźni parowej, jacuzzi i groty solnej.

Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem. Goszcząc w Bolechowicach miał okazję do wieczornego spaceru po naszej gminie w wirującym śniegu.

Nie zapomnieliśmy także o zbliżających się Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w  Pjongczangu. Całe przedszkole śpiewało „Polska biało-czerwoni!!!”. Gorąco liczymy, że nasi rodacy wrócą do Polski z workiem pełnym medali.

Po intensywnym zwiedzaniu naszej miejscowości i przygotowaniach z przedszkolakami do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Krecik zasłużył na słodki poczęstunek z okazji Tłustego Czwartku. Ze smakiem zajadał się pysznymi pączkami.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek…

Życzymy Krecikowi, aby podróż w którą wyruszył przebiegła sprawnie i aby szczęśliwie wrócił do swojego miasta.

 

Sylwia Górska

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl