Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
29-01-2018

Myśli czasem przesłane

Wieczór poetycki Ireny Kostrzewskiej

Przyjaciele i znajomi, sąsiedzi i, oczywiście, najbliższa rodzina, której część przyjechała aż z Włocławka – w sobotę 27 stycznia w gościnnych progach klubu „Miniaturka” odbył się wieczór poetycki gminnej poetki Ireny Kostrzewskiej.

Pani Irena jest mieszkanką Trzcianek, lecz urodziła się w Dolicach w województwie zachodniopomorskim. Jest matką trojga dzieci oraz babcią trzech wnuków. I to właśnie dzięki nim rozpoczęła się jej przygoda z poezją. Pierwszy wiersz powstał kilka lat temu z myślą o wnukach Janie i Maksymilianie. Od tego czasu pisze, a jej wiersze ukazują się nie tylko w lokalnej prasie, ale również w licznych antologiach literackich. Debiutowała w 2016 r. tomikiem „Życie wierszem pisane”, a w 2017 r. wydała drugi tomik wierszy „Myśli czasem przesłane”.

Podczas wieczoru poetyckiego wiersze czytała nie tylko autorka, lecz również zaproszeni goście – wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w Nowinach Jacek Kania oraz sąsiadka Beata Piotrowska-Wróbel. Wiersze swojego autorstwa zaśpiewał inny gminny poeta – Henryk Skowerski. Nie obyło się bez życzeń, kwiatów i tortu. – Jak mówił Janusz Korczak: „Poetą jest człowiek, który się bardzo weseli i bardzo się martwi, łatwo się gniewa i mocno kocha – który silnie czuje, wzrusza się i współczuje”. I taką właśnie osobą jest w wierszach swoich Pani Irena Kostrzewska – mówiła kierownik ds. kultury GOK „Perła” w Nowinach Edyta Bobryk.
Wieczór uświetnił własnymi aranżacjami znanych francuskich szlagierów akordeonista Piotr Giers.

Tego dnia uczestnicy spotkania świętowali jeszcze z jednego powodu. Dokładnie 45 lat wcześniej Pani Irena wstąpiła w związek małżeński z Panem Ryszardem. Z tej okazji zgromadzeni goście zaśpiewali jubilatom głośne „Sto lat”.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl