Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
23-12-2017

W ten niezwykły czas

Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży

„Ten szczególny dzień się budzi, niosąc ciepło w każdą sień, to dobroci dzień dla ludzi, tylko jeden w całym roku taki dzień (…) Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa, 
przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak.”

 

Przedświąteczny czas w gminie Sitkówka-Nowiny jego mieszkańcy spędzili nie tylko na świątecznych przygotowaniach, ale przede wszystkim – na wspólnym oczekiwaniu na narodziny Jezusa Chrystusa. Aby podkreślić wyjątkowy charakter najpiękniejszych świąt w roku, uczniowie placówek z terenu gminy Sitkówka-Nowiny przygotowali jasełka, na które zaprosili rodziców, rady sołeckie, sołtysów, radnych i sympatyków szkół.

Wieczornica Bożonarodzeniowa w Kowali.

Wieczornica Bożonarodzeniowa w Kowali rozpoczęła cykl wydarzeń związanych z oczekiwaniem na narodziny Jezusa Chrystusa. Tradycyjne kolędy, opowieść o codzienności i cudzie, który wydarzył się przed wiekami sprawiły, że uczestnicy spotkania poczuli się wyjątkowo.  – Chcieliśmy pokazać, że zwykłymi, codziennymi czynami możemy przybliżyć się do Jezusa, że każdy gest dobrej woli sprawia, że stajemy się lepsi – mówiła po występach uczniów dyrektor Anna Łukasiewicz.

Jasełka w Świetlicy w Nowinach.

Dziesiąte, jubileuszowe jasełka zostały przygotowane przez podopiecznych Świetlicy w Nowinach. - Można powiedzieć, że to jasełka wielopokoleniowe - mówił dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowinach Jacek Kania - W Świetlicy pojawiają się nowi podopieczni, opuszczają ją starsi, jednak co roku spotykamy się tu przed świętami Bożego Narodzenia, by wspólnie obejrzeć jasełka i złożyć sobie życzenia - podkreślał dyrektor. Autorką scenariusza tegorocznych jasełek była gminna poetka Pani Irena Kostrzewska.

Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowinach.

W Szkole Podstawowej w Nowinach zebrali się uczniowie, rodzice i zaproszeni goście, aby wspólnie cieszyć się z narodzin Jezusa Chrystusa. Widzów szczególnie zachwycił szkolny chór kierowany przez Pana Marcina Woźniaka. Wraz z nim zgromadzeni na sali widzowie śpiewali znane i lubiane kolędy. Zespół taneczny zaprezentował taniec z zimnymi ogniami, a uczniowie przekazali zaproszonym gościom własnoręcznie prze siebie wykonane domki z piernika.

Zachwycający pokaz tańca aniołów.

Opowieść o pastuszku, który przekazał innym dary dla Jezusa zaprezentowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Bolechowicach. Istotną rolę w przedstawieniu odegrało światło i dźwięk – taniec aniołów w mieniących się sukniach i kolędy wygrywane na fletach oczarowały widzów. Tradycyjnie już w jasełkach w Bolechowicach wziął udział zespół ludowy „Bolechowiczanie”, który zaprezentował kolędy i pastorałki w swoim wykonaniu.

Jasełka dla swoich kolegów i koleżanek oraz kadry nauczycielskiej wystawili także uczniowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. - Życzę Wam wszystkim zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności na nadchodzace święta - mówiła dyrektor Kornelia Bem-Kozieł. Odpocznijcie, aby Nowy Rok powitać z energią i entuzjazmem - życzyła wszystkim uczniom.

 

Coraz bliżej święta…

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl