Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
21-12-2017

Wigilia dla samotnych

Ponad 150 zasiadło do wspólnej wieczerzy

Ponad 150 osób, na co dzień samotnych, zebrało się na spotkaniu wigilijno-opłatkowym w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Były życzenia, wspólne śpiewanie kolęd oraz łzy wzruszenia i radości.

– Jak co roku od wielu lat, kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, przedstawiciele gminy Sitkówka-Nowiny spotykają się z osobami samotnymi, by wspólnie przeżywać oczekiwanie na narodziny Jezusa Chrystusa – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. – Cieszę się, że jesteśmy tu wszyscy razem, że się spotykamy i poświęcamy uwagę drugiemu człowiekowi – wyjaśniał.

Spotkanie rozpoczęło się od jasełek przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Szczególne uznanie zyskały kolędy w wykonaniu młodych artystów, do których chętnie dołączyła publiczność. Po występie artystycznym wójt gminy Sitkówka-Nowiny zaprezentował program „Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny”, której celem jest poprawę jakości życia i aktywizacji seniorów zamieszkałych na terenie Gminy Sitkówka-Nowiny. Karta skierowana jest do osób powyżej 60 r.ż.

Wigilijna wieczerza stała się pretekstem do wymiany zdań i podzielenia się swoimi codziennymi radościami i troskami, ale także – do podziękowań. Na ręce kierownika GOPS Marcina Króla i jego pracowników – za oddanie, chęć niesienia pomocy i wsparcie złożył je wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.  Głos zabrała także Pani Sylwia Jagiełło, która w imieniu uczestników spotkania podziękowała za jego organizację.

Na wszystkich obecnych na wigilijnej wieczerzy czekała niespodzianka przygotowana przez panie Jadwigę Brzozę i Stefaię Golenię z zespołu obrzędowego „Kowalanki” – malutkie papierowie stroiki świąteczne.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością: marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, radna powiatu kieleckiego Bogumiła Kowalczyk, ksiądz proboszcz parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Słowiku Jerzy Piwowarczyk, kierownicy referatów Urzędu Gminy, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół, przedszkola, radni i sołtysi. Gospodarzami uroczystości byli: Marcin Król kierownik GOPS w Sitkówce-Nowinach oraz wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl