Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
10-12-2017

Nowy wójt gminy - na jeden dzień

Zwyciężczynie konkursu z wizytą w Urzędzie Gminy

Jak wygląda dzień pracy wójta? Co robi i czy pełnienie obowiązków jest trudne? Mogły się o tym przekonać Panie Agnieszka Glock, Adrianna Trojak i Agnieszka Dawicka, które zwyciężyły w konkursie ogłoszonym na profilu gminy na Facebooku i miały okazję spędzić dzień pracy z wójtem Sebastianem Nowaczkiewiczem.

Konkurs na Facebooku

Zwycięzcą konkursu miała zostać osoba, która jako 1974 polubi profil gminy Sitkówka-Nowiny. Dodatkowo, wśród osób które już polubiły gminę, a w komentarzu pod postem konkursowym odpowiedziały na pytanie – „Gdybym był wójtem, to ...” wybrane zostały osobiste asystentki jednodniowego wójta.

Jako 1974 osoba profil gminy polubiła Pani Agnieszka Glock i to ona została „jednodniowym wójtem”. – W Nowinach żyję od urodzenia, bardzo bliskie są mi sprawy mieszkańców, cieszę się, że wygrałam konkurs, bo chciałabym poruszyć z panem wójtem kilka kwestii, które są dla mnie szczególnie ważne – mówiła Pani Agnieszka. Jej asystentkami zostały pani Agnieszka Dawicka oraz Pani Adrianna Trojak. Ta pierwsza przyjechała na spotkanie z wójtem aż … ze Szczecina. – Od dłuższego czasu obserwuję profil gminy na Facebooku, bardzo dużo się tu dzieje, jesteście bardzo dynamicznie rozwijającą się gminą – mówiła pani Agnieszka Dawicka wyjaśniając swój udział w konkursie. – Bardzo bliskie są mi sprawy seniorów, mam nadzieję, że będę mogła dziś podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ten temat – dodała. Z kolei pani Adrianna Trojak jest studentką prawa na Uniwersytecie imienia Marie Skłodowskiej-Curie w Lublinie. – Z wielką przyjemnością wracam do naszej gminy, chciałabym, aby młodzi bardziej się zaangażowali w jej życie. Myślę nad wolontariatem dla nich, by przybliżyć im działanie urzędu i samorządu lokalnego – mówiła.

Narada z kierownikami i … nagranie w radio

Dzień rozpoczął się od spotkania z kadrą kierowniczą Urzędu i jednostek organizacyjnych gminy. Panie miały okazję dowiedzieć się, czy zajmują się pracownicy poszczególnych referatów, a nieco później, podczas zwiedzania Urzędu, poznać ich osobiście. Dowiedziały się też o problemach mieszkańców, obowiązujących procedurach i tym, co dzieje się na co dzień w Urzędzie.

Następnie cała grupa udała się na nagranie do radia, gdzie wójt udzielał wywiadu dotyczącego projektu edukacji ekologicznej „Rozwijam się i chronię – mam to w naturze”, który obecnie prowadzi gmina. Choć nie była to pierwsza wizyta Pań w studio nagraniowym, to nowa siedziba Radio eM wywarła na nich duże wrażenie.

Z wizytą na placach budowy

Po powrocie do Urzędu Panie uczestniczyły w podpisaniu umowy na przebudowę ul. Wapieniowej w Szewcach, która jest jednym z elementów kompleksowej rozbudowy układu komunikacyjnego w miejscowości Szewce. Następnie Panie, wraz z wójtem i kierownikiem Referatu  Infrastruktury, Inwestycji, Nieruchomości i Ochrony Środowiska Andrzejem Waśko udały się na najważniejsze place budowy w gminie. – Nie spodziewałam się, że to są tak duże inwestycje – mówiła Pani Agnieszka Glock po wizycie na terenie rozbudowywanego budynku Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w  Nowinach – Z zewnątrz wygląda to zupełnie niepozornie – dodała.  Panie odwiedziły również osiedlową kotłownię, miasteczko ruchu drogowego oraz tereny po byłej FTG, gdzie lada dzień rozpoczną się prace rozbiórkowe.

 

To był naprawdę intensywny dzień. Podpisywanie umów, wizyta na placach budowy, spotkania z inwestorami – grafik pracy wójta jest naprawdę napięty, o czym mogły się przekonać zwyciężczynie konkursu. Na zakończenie całodniowego spotkania wójt gminy wręczył uczestniczkom konkursu certyfikaty i drobne upominki.  – Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zaangażowaniem pań, to był naprawdę niezwykle udany dzień, wiele z niego wyniosłem, za co serdecznie paniom dziękuję – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz przejmując obowiązki od „jednodniowego wójta”. 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl