Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
03-12-2017

Walka o sety w Nowinach

Za nami I Gminny Turniej Piłki Siatkowej

Za nami niezwykle emocjonujący I Gminny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Sitkówka-Nowiny.

 

Podczas sobotnich zmagań zmierzyło się dziewięć ośmioosobowych drużyn. Były to drużyny firm Midas, Dyckerhoff Polska Sp. z o.o., Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o., Cemet S.A. Warszawa - Zakład w Nowinach, Lafarge Holcim - Kopalnia Dolomitu Radkowice, Zakład Budowlano-Drogowy Dukt , przedsiębiorcy z Szewc i Zgórska, a także gmina Chmielnik oraz gospodarz Turnieju - gmina Sitkówka-Nowiny.

Po uroczystym powitaniu gości i pokazie akrobatycznym grupy chearleaderek z nowińskiego gimnazjum, przyszła pora na losowanie grup. - Turniej jest rozgrywany w trzech grupach. Z każdej grupy do kolejnego etapu przejdzie jedna drużyna. Dodatkowo jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem dostanie się do kolejnego etapu rozgrywek - wyjaśniał Krzysztof Wanat - główny organizator Turnieju, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP w Nowinach.

Zacięta, wielogodzinna walka doprowadziła do wyłonienia uczestników rozgrywek finałowych i półfinałowych. O trzecie miejsce zmagały się: ekipa Duktu z przedsiębiorcami z Szewc i Zgórska, a o tytuł najlepszej drużyny walczyła gmina Chmielnik i drużyna Wodociągów Kieleckich. Niezwykle emocjonujący okazał się zwłaszcza mecz o trzecie miejsce, który zakończył się tie-breakiem. Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowali się przedsiębiorcy z Szewc i Zgórska, na drugim - drużyna Wodociągów Kieleckich, zaś na pierwszym miejscu gmina Chmielnik. Ekipa gminy Sitkówka-Nowiny w składzie: Łukasz Barwinek,Aneta Gołuzd, Robert Mularczyk, Sebastian Nowaczkiewicz, Artur Podczasiak, Krzysztof Wanat, Małgorzata Wilk, Nikodem Włodarz w swej grupie zajęła drugie miejsce. - Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak wysokiego poziomu rozgrywek - mówił Emil Brzdąk z drużyny Wodociągów Kieleckich. - To świetna zabawa i mam nadzieję, że ten turniej już na stałe wpisze się w kalendarz sportowych wydarzeń gminy Sitkówka-Nowiny - dodał.

Swego zadowolenia z przebiegu turnieju nie ukrywał gospodarz turnieju, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz. - Chcieliśmy zintegrować lokalne środowisko, przedsiębiorców i mieszkańców poprzez aktywność sportową. Mam nadzieję, że nam sie to udało - mówił na zakończenie imprezy, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl