Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
02-12-2017

Andrzejki na wesoło

Wspaniały wieczór w ZSP w Nowinach

Były ciasteczka z wróżbą, zachwycająca muzyka i spora dawka dobrego humoru. Za nami „Andrzejki na wesoło”.

Jak każdego roku, tłumy mieszkańców gminy Sitkówka-Nowiny wybrały się w andrzejkowy wieczór do auli ZSP w Nowinach, by wspólnie cieszyć się i świętować. – To już tradycja, że w naszej gminie spędzamy ten wieczór na wesoło. Niezwykle cieszy mnie, że tyle osób przybyło na dzisiejszą imprezę – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

Przybyłych gości witały panie z Gminnego Ośrodka Kultury „Perła” w  Nowinach, które wręczały im wróżbę ukrytą w ciasteczku.

Tegoroczne "Andrzejki na wesoło" rozpoczął doskonały recital Mai Wojtaszek pochodzącej z gminy Zagnańsk, której akompaniował Radosław Suliga. Maja Wojtaszek studiuje edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na kieleckim Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Pochodzi z muzykalnej rodziny, dlatego śpiewa niemal od urodzenia. Była uczestniczką programu „The Voice of Poland”. Akompaniujący jej Radosław Suliga gra na akordeonie, "klawiszach" i na perkusji. Jest laureatem kieleckiego konkursu „Scena dla Ciebie”. Piosenkarka wykonała znane i lubiane szlagiery, zachwycając wszystkich swoim głosem. Po jej występie na sceną wkroczył Krzysztof Respondek, który rozbawił do łez nowińską publiczność.

Krzysztof Respondek jest zwycięzcą 3. Edycji „Jak oni śpiewają”, jednym z bohaterów serialu „Barwy szczęścia”, brał  udział w czwartej edycji programu rozrywkowego „Twoja twarz brzmi znajomo”. Jest laureatem wielu nagród, a w 2013 wydał album studyjny „Taki świat kupuję”.

Znany kabareciarz i aktor miał problem z opuszczeniem sceny - wielokrotnie bisował, nagradzany owacjami na stojąco. Uczestnicy wydarzenia zgodnie twierdzili, że już dawno nie spędzili czasu w tak udany sposób. – Co roku biorę udział w kabaretowych Andrzejkach w gminie Sitkówka-Nowiny i co roku doskonale się bawię – stwierdził prezes „Wodociągów Kieleckich” Henryk Milcarz.

Organizatorem wydarzenia byli: wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl