Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
28-11-2017

Współpraca z powiatem kieleckim w zakresie pomocy osobom niepełnosprawnym

Rusza nawy projekt

Już wkrótce w gminie Sitkówka-Nowiny ruszy program „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności”. Porozumienie o współpracy w zakresie realizacji programu podpisał wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz z przedstawicielami powiatu kieleckiego starostą Michałem Godowskim oraz członkiem zarządu Bogdanem Gieradą.

 

W projekcie, które realizuje Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach bierze w sumie udział osiem gmin. Celem projektu jest zwiększenie dostępu osób niepełnosprawnych do usług społecznych: asystenckich, psychologicznych, psychiatrycznych, rehabilitacyjnych oraz podniesienie kompetencji opiekunów. W ramach projektu będą oni mogli również korzystać z dowozu.

Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Otrzymają oni zindywidualizowane wsparcie, w zależności od ich potrzeb. Planowane jest również zorganizowanie grup wsparcia dla opiekunów i rodzin osób niepełnosprawnych, dzięki którym będą mogli oni wymieniać się doświadczeniami i cennymi wskazówkami. - To już kolejny projekt, w którym staramy się otoczyć szczególną opieką osoby tego potrzebujące – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. Dzięki jego realizacji osoby potrzebujące wsparcia w codziennym życiu będą mogły liczyć na naszą pomoc – dodał wójt. Swej radości nie ukrywał obecny podczas podpisania porozumienia zastępca wójta Łukasz Barwinek. – Przez wiele lat pracowałem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, znam potrzeby osób niepełnoprawnych i jestem przekonany, że ten projekt ułatwi im funkcjonowanie w codzienności – mówił.

Projekt „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności” otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego w wysokości 1 350 926,17 zł.

 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl