Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
27-11-2017

7.Gry DryToolowe o Kaziową Igłę

Ostatnie raz wspinali się po "betonach"

Świętokrzyski Klub Alpinistyczny wraz z gospodarzem terenu, gminą Sitkówka-Nowiny, po raz ostatni zorganizowali  7. edycję Gier DryToolowych o Kaziową Igłę.

Na terenach dawnej Fabryki Tlenku Gliny przy ul. Przemysłowej w Nowinach przez dwa dni, w dniach 25-26 listopada 2017 r., trwały zawody stanowiące część amatorskiego Pucharu Polski w DT 2017/2018. Organizatorzy zapewnili również rekreacyjne wspinanie oraz warsztaty dla początkujących.


W sobotnich zawodach wystartowało 42 zawodników, w tym 10 kobiet. Wśród pań najlepsza okazała się Alicja Marzec (WKW), tuż za nią uplasowały się Małgorzata Staniec (ŚKA) oraz Daria Maria Krynicka (KKW Zawrat). W grupie mężczyzn zwyciężył Łukasz Muller (KW Lublin/Fair-Climb), na drugim miejscu był Maciej Ostrowski (KW Warszawa), na trzecim Tomasz Klimczak (KW Warszawa).

 

Budowa Fabryki Tlenku Glinu rozpoczęła się w latach 80-tych XX wieku. Nigdy nie zostałą ukońcona, a na niemal 10 hektarach powierzchni pozostały po niej konstrukcje betonowe, popularnie nazywane "betonami" oraz "nowińskim Stonhenge". W 2016 r. gmina Sitkówka-Nowiny podpisała pre-umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego na dofinansowanie zadania inwestycyjnego polegającego na uporzadkowaniu terenów poprzemysłowych. W niedalekiej przyszłości powstaną tu tereny produkcyjno-handlowe. Wartość inwestycji wyniesie 9 mln zł, z czego połowa zostanie pokryta przez Urząd Marszałkowski. Dokumenatcja budowlana projektu zostałą opracowana, obecne trwa wyłonienie wykonawcy robót rozbiórkowych, budowy sieci wod-kan oraz budowy dróg wewnętrznych.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl