Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
24-11-2017

Inwestycje w sołectwie Wola Murowana

Dokumentacja projektowa już jest, teraz pora na realizację inwestycji

Już wkrótce w Woli Murowanej powstanie ogromny plac zabaw. Gmina wykupiła grunty i opracowała dokumentację projektową. Prace ruszą wczesną wiosną.

Zlokalizowana tu zostanie siłownia zewnętrzna dla dorosłych, placyk zabaw dla dzieci oraz boisko rekreacyjne o wymiarach 17×30 m o nawierzchni z poliuretanu. Będzie można tam rozgrywać mecze siatkówki i koszykówki, a także grać w tenisa. Na części przeznaczonej dla dzieci stanie m.in. piramida wspinaczkowa, wielofunkcyjny zestaw zabawowy, huśtawki czy karuzele. Na terenie siłowni zewnętrznej powstanie 7 stanowisk do ćwiczeń, m.in. urządzenia do crossfitu. W obrębie trenu rekreacyjnego znajdzie się altana, która będzie chronić przed deszczem, umieszczone zostaną także ławeczki, na których będzie można odpocząć. Wraz z placem zabaw wykonane zostaną dodatkowe inwestycje – droga dojazdowa, chodniki, odwodnienie oraz parking.

Część wartości dokumentacji projektowej została pokryta z funduszu sołeckiego.

W ramach funduszy wykonano także nagłośnienie w sali zebrań w budynku OSP Wola Murowana. W trakcie realizacji jest modernizacja kotłownia olejową na gazową – gmina przekazała na ten cel ZGKiK w Nowinach kwotę 80.000 zł.

 

Ogłoszony został przetarg na przebudowę drogi gminnej na działkach nr 460/12, 460/13, 524 w m. Wola Murowana, wraz z budową oświetlenia ulicznego. Polegać będzie ona na wykonaniu jezdni o szerokości 5,0 m o nawierzchni z betonu asfaltowego, chodnika dla pieszych o szerokości 1,5 m, a także zjazdów indywidualnych oraz powierzchniowego odwodnienia drogi. Wzdłuż drogi zostanie wybudowane oświetlenie uliczne.

 

 

Wkrótce  powstanie tutaj droga asfaltowa, chodniki, system odprowadzania wód deszczowych oraz oświetlenie uliczne.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl