Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
30-11-2017

Zapraszamy na spotkanie

z przedstawicielami LafargeHolcim

Choć LafargeHolcim podjął szereg działań związanych z redukcją zapylenia i hałasu, mieszkańcy naszej gminy wciąż skarżą się na uciążliwość zakładu w Radkowicach. Gmina Sitkówka-Nowiny zainicjowała dialog między przedsiębiorstwem a mieszkańcami – spotkania odbyły się w październiku 2016 roku oraz w marcu 2017 roku. Już 5 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie mające na celu wypracowanie konsensusu w sprawie kolejnych działań, jakie może podjąć kopalnia, by zminimalizować negatywne oddziaływanie na otoczenie.

– Chcemy być dobrym sąsiadem, żyć w zgodzie ze społecznościami lokalnymi i wspólnie działać razem z nimi, aby wszystkim żyło się lepiej i wygodniej. Zawsze staramy się szczerze i otwarcie rozmawiać z ludźmi, z którymi współpracujemy. To podstawa prawdziwych relacji i sukcesu Lafarge w Polsce. Dlatego zanim ustalimy, co możemy zrobić razem i jakie działania lokalne wesprzeć, uważnie słuchamy. Dowiadujemy się co dla lokalnych społeczności jest ważne i czego one od nas oczekują – mówi Przemysław Podsiedlik kierownik Kopalni Dolomitu Radkowice.

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami LafargeHolcim (Kopalnia Dolomitu Radkowice). To otwarte spotkanie poświęcone uciążliwości kopalni mające na celu przedstawienie uwag mieszkańców i wypracowaniu zasad postępowania zmierzających do wprowadzenia zmian w zakresie działań kopalni.
Spotkanie odbędzie się w remizie OSP Wola Murowana 5 grudnia 2017 r. o godz. 17.00.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl