Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
20-11-2017

Jubileusz Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach

50 lat minęło ...

Łzy wzruszenia i ogromne emocje towarzyszyły uczniom, gronu pedagogicznemu oraz zaproszonym gościom podczas jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach.
Uroczysta msza święta
Wyjątkowy jubileusz rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. Ksiądz proboszcz Józef Kubicza tłumaczył, jak ważna jest rola szkoły w życiu każdego człowieka. – Szkoła jest szczególnym miejscem, gdzie talenty trzeba wychwycić i wyszlifować. Należy nauczyć dzieci mądrości i sprawiedliwości. Bez nich największe talenty można zmarnować – mówił podczas kazania. Dodał, że w Szkole Podstawowej w Nowinach wykształciło się wielu wartościowych ludzi zajmujących obecnie różne stanowiska i znajdujących się w różnych miejscach. Podkreślając heroizm i odwagę Orląt Lwowskich, których imię nosi Szkoła, tego samego życzył obecnym i przyszłym pokoleniom uczącym się tutaj.

Po zakończeniu mszy świętej, w trakcie której oprawę muzyczną zapewniła Gminno-Szkolna Orkiestra-Dęta, uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przemaszerowali do budynku szkoły.

Dla Ojczyzny
– Wszyscy wiedzą, że nasza szkoła jest przesiąknięta patriotyzmem i tradycjami. W listopadzie świętujemy wielki jubileusz, ale to również miesiąc, w którym Polska 99 lat temu odzyskała niepodległość. Nie bez powodu nasi uczniowie są dziś ubrani w szare mundury, które nosiły również Orlęta Lwowskie. Jesteśmy dumni z naszej historii. Słowa hymnu szkoły „Pragniemy podążać śladami Obrońców naszej Ojczyzny” wskazują na to co w tej szkole najważniejsze – mówiła dyrektor szkoły Joanna Wojcieszyńska witając przybyłych gości. Z tej okazji uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do historii Orląt Lwowskich. Wszystkich zachwycił wspaniały układ choreograficzny zespołu tanecznego oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru. Wzruszeń dostarczyły deklamowane przez uczniów wiersze i wspomnienia młodych obrońcw Lwowa. Nie obyło się bez przedstawienia historii szkoły, którą zaprezentowali uczniowie. Byli dyrektorzy placówki: Elżbieta Obręcka-Błoniarz oraz Barbara Cedro wspominały dawne czasy, bawiąc słuchaczy anegdotami i opowieściami z życia szkoły.

Gratulacje i moc życzeń
Wśród uczestników uroczystości znaleźli się nie tylko obecni uczniowie i kadra nauczycielska, ale także dawni wychowankowie i pracownicy. Swą obecnością zaszczycili przedstawiciele administracji państwowej, instytucji oraz lokalnego przemysłu, a także sympatycy szkoły. Wszyscy zgodnie podkreślali ogromną rolę szkoły dla całej społeczności gminy Sitkówka-Nowiny na przestrzeni lat, doceniali osiągnięcia oraz życzyli wszelkiej pomyślności na kolejne lata. – Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom składam życzenia wielu osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych, dużo siły do dalszej pracy pełnej z niej satysfakcji. Moc ciepłych słów kieruję do tych, którzy przez te wszystkie lata tworzyli życzliwą i przyjazną atmosferę, zaś uczniom i ich rodzicom oraz Szanownym Absolwentom życzę radości życia, zdrowia i tylko miłych wspomnień o swojej szkole – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz, przekazując na ręce Pani Dyrektor symboliczny dzwonek. Do życzeń dołączyli się pozostali goście.
Po zakończeniu uroczystości goście mieli okazję obejrzeć galerię zdjęć związanych z historią szkoły, które, wraz ze szkolnymi kronikami, zostały wyeksponowane na korytarzach.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl