Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
29-10-2017

Miasteczko ruchu drogowego powstało w Nowinach

Uroczyste otwarcie

Miasteczko ruchu drogowego powstało nieopodal Przedszkola Samorządowego im. Pluszowego Misia w Nowinach. Dzięki miasteczku, uczniowie w ramach zajęć będą mogli nie tylko w teorii, ale również w praktyce zdobywać wiedzę na temat zasad prawidłowego poruszania się po jezdni.

Układ miasteczka przypomina teren, z jakim można spotkać się na co dzień na drogach. Realizacja zadania objęła przygotowanie terenu pod budowę, budowę jezdni o szerokości 2,5 metra, budowę ścieżek rowerowych i chodnika, budowę przejazdu kolejowego w ciągu jezdni oraz odwodnienie terenu. Na terenie miasteczka zamontowano znaki drogowe: ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne, a także progi zwalniające. Rowerzyści mogą pozostawić swoje rowery w stojakach i odpocząć na ławeczkach. Jednocześnie z realizacją tej inwestycji wykonano nawierzchnię tartanową siłowni zewnętrznej, która znajduje się w pobliżu.
W uroczystym otwarciu miasteczka ruchu drogowego, jakie miało miejsce 26 października, wzięli udział nie tylko przedstawiciele władz samorządowych, ale przede wszystkim dzieci z Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Nowinach. Przedskolaki zaśpiewały piosenki o ruchu drogowym, a później wraz ze wszystkimi uczestnikami spotkania przeszły uliczkami miasteczka. Towarzyszyli im policjanci z posterunku w Nowinach, którzy poprowadzili rowerzystów ścieżką rowerową. – Nowopowstały obiekt umożliwi nie tylko naukę bezpiecznej jazdy rowerem, ale też zdawanie części praktycznej egzaminów na kartę rowerową i motorowerową – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz. – Jest on dostępny dla wszystkich mieszkańców gminy, którzy będą chcieli z niego skorzystać. Serdecznie zapraszam – dodał.

Budowa miasteczka ruchu drogowego kosztowała 463.907,86 zł, natomiast wykonanie nawierzchni tartanowej – 22.271,08 zł.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl