Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
25-10-2017

III Koncert Papieski

"Idźmy naprzód z nadzieją"

W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II zaśpiewali w niedzielne popołudnie wykonawcy w  kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach.

Uroczystość rozpoczęła Renata Posłowska, która zaśpiewała pieśń „Ty tylko mnie poprowadź”. Po niej zaprezentowały się Szewczanki, które wykonały „Barkę” we własnej aranżacji słownej. Recytacja wiersza „Piękny wiersz o różańcu” autorstwa Stefanii Goleni poprzedziła występ Kowalanek, które przedstawiły pieśń „Góralu, czy Ci nie żal”, a następnie wystąpili Bolechowiczanie („Zabierz, Matko, nasze dzięki do Pana”, „Góralu, czy Ci nie żal”) i Chór Nowina („Marsz Papieski”, „Janie Pawle, teraz przyjdź”).

Po prezentacji lokalnych zespołów nadszedł czas na gwiazdę wieczoru. Zespół Nazaret wykonujący własne pieśni sakralne w rockowych aranżacjach zaserwował uczestnikom wydarzenia prawdziwą ucztę duchową.espół Nazaret to sześcioro przyjaciół, którzy swoją fascynację przekładają na twórczość. Ich twórczość to ubrana w dźwięki modlitwa, którą starają się docierać z przesłaniem do młodych ludzi.

Na zakończenie wszyscy wspólnie wykonali ulubioną pieśń Ojca Świętego „Barkę”.

Organizatorami koncertu byli ks. proboszcz Józef Kubicza, wójt gminy Sitkówka-Nowiny oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach.

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl