Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja

Przydatne linki

Polecamy

Gmina Sitkówka-Nowiny

Gmina
Sitkówka-Nowiny

Szukaj w serwisie:
02-10-2017

Młodzi w Nowinach

Pomysły młodzieży na zmiany w gminie

Kawiarenka internetowa, kółka zainteresowań czy tor rowerowy to tylko niektóre z pomysłów młodzieży na zmianę ich otoczenia w gminie Sitkówka-Nowiny. 28 września odbyło się spotkanie dyskusyjne młodzieży i przedstawicieli władz, a także osób zaangażowanych w rozwój młodych z naszej gminy. Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na grupy, w których dyskutowali na tematy zaproponowane przez nich samych. Formuła „open space” polegająca na tym, że wszyscy uczestnicy dyskusji są równi, nie ma prowadzących, a tematy nie są narzucane, niezwykle przypadła do gustu uczniom. Dzięki temu mogli oni pokazać, na czym naprawdę im zależy i co jest dla nich ważne.

– Potrzebujemy miejsca spotkań – mówili zgodnie obecni na spotkaniu uczniowie placówek oświatowych z całęj gminy. Ten postulat pojawiał się w każdej grupie dyskusyjnej. Młodzi wskazywali, że nie mają miejsca, w którym mogliby spotkać się po zajęciach: rozwijać swoje zainteresowania, oglądać występy młodych artystów z gminy czy po prostu troczę porozmawiać. – Bardzo podoba mi się ten pomysł, podjęliśmy pewne ustalenia, na kolejnych spotkaniach będziemy działać dalej – mówił wójt gminy Sebastian Nowaczkiewicz.

Pod wrażeniem młodzieży była obecna na spotkaniu przewodnicząca Rady Gminy Zofia Duchniak. – Cieszę się, że młodzież w naszej gminie ma tak wiele pomysłów, jestem przekonana, że wspólnie wiele z nich uda nam się zrealizować – mówiła.

Spotkanie odbyło się z udziałem Rzecznika Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego Barbary Zamożniewicz. Wydarzenie patronatem honorowym objął marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Spotkanie wspiera wdrażanie strategii „Świętokrzyskie dla młodych. Kierunki wspierania aktywności społecznej młodzieży województwa świętokrzyskiego na lata 2017-2020". 

Kalendarz

Gmina
Sitkówka-Nowiny


Projekt i realizacja: RED9.pl